banner51

'Hekime Şiddetin Sorumlusu AKP'dir'

Dr. Aytun Çıray AKP hükümetinin ve onun Sağlık Bakanları’nın sağlık politikalarındaki başarısızlıklarını örtbas etmek için hekimleri hedef göstermelerinin vahim sonuçlar doğurduğunu ifade etti.

 'Hekime Şiddetin Sorumlusu AKP'dir'
 
 
“ŞEHİT DR. ERSİN ARSLAN’DAN SONRA SIRA DR. SONER PUL’DA MI?”
 
Çıray, AKP hükümetinin ve onun Sağlık Bakanları’nın sağlık politikalarındaki başarısızlıklarını örtbas etmek için hekimleri hedef göstermeleri vahim sonuçlar doğuruyor. Gaziantep'te kalbinden bıçaklanarak görev şehidi olan meslektaşım Dr. Ersin Arslan'dan sonra Hakkari'de hasta yakınları tarafından katledilmek istenen Kadın Doğum Uzmanı Dr. Soner Pul da komaya girdi. Dedi.
 
 “DR. PUL’UN ŞAHSINDA HEKİMLİĞE SALDIRI”
 
Dr. Aytun Çıray; “Yüksekova ilçesinde yaşayan hamile 20 yaşındaki Güler Bülbül, doğum sancılarının başlaması üzerine yakınları tarafından dün gece Yüksekova Devlet Hastanesi'ne götürüldü. Hastaneye götürülmesi sonrası doğum için hemen hastanenin doğum ünitesine alınan Güler'in doğum esnasında kalbi durdu. Yapılan tüm müdahalelere rağmen yaşamını yitiren Güler, hayata döndürülemedi. Kendisine Allah’tan rahmet diliyorum, ancak tıbbi komplikasyon olarak istenmeyen bu durum Dr. Pul’un hayatını tehlikeye atacak vahşi bir saldırıya neden olmamalıydı…”
 
“HEKİME ŞİDDETİN SORUMLUSU AKP’DİR”
 
Çıray; “Hastaneleri yönetici, başhekim gibi çok başlılığa sevk eden; mecburi hizmeti çıkarıp sağlık personeline sahip çıkmayan, onu kendi başarısızlıklarının hedefi haline getiren AKP hükümeti bu katliamın baş sorumlusudur.  Gelişen saldırı sonrası hastanede görevli tüm doktor, hemşire ve sağlık personelinin  saldırıyı protesto etmelerini kalpten destekliyorum. Müdahale sırasında hayatını kaybeden Güler Bülbül’e rahmet meslektaşım Dr. Pul’a şifa diliyor, AKP hükümetini ve onun Sağlık Bakanlarını kınıyorum.” Dedi.
 

 

Güncelleme Tarihi: 14 Ağustos 2013, 12:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER