'Halkın Gözü Terazidir'

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı İsmet Yılmaz, Kayseri’de meclisin yeni yasama döneminde en büyük görevinin anayasa değişikliği olacağını belirterek, ’’Vatandaşımız, 7 Haziran’daki seçimlerden çok daha fazla katılımla yine sandığa gitti. Halkın gözü terazidir. Biz bu parlamentonun, Türkiye’nin bütün sorunlarını çözmeye muktedir olduğunu düşünüyoruz. Bunun da yapılması gereken birincisi yeni bir anayasa’’ dedi.

'Halkın Gözü Terazidir'
Sivas’ın Gürün ilçesinde ziyaretlerde bulunduktan sonra özel uçakla Ankara’ya gitmek üzere Kayseri’ye gelen TBMM Başkanı İsmet Yılmaz’ı kente gelişinde Kayseri Valisi Orhan Düzgün, milletvekili Yaşar Karayel, yeni dönemde milletvekili seçilen İsmail Tamer, Hülya Nergis Atçı, İsmail Emray Karayel, Sami Dedeoğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Emniyet Müdürü İbrahim Kulular, İl Jandarma Komutanı Albay Halil Uysal karşıladı. Nov Otel’de Kayseri mantısı, yağlama ve pastırma ve yöresel tatlı Nevzine’den yiyen TBMM Başkanı Yılmaz, daha sonra gazetecilerin sorularını yanıtladı. İsmet Yılmaz, yeni oluşan meclisine Anayasa değişikliği konusunda önemli görev düştüğünü belirterek, şunları söyledi:
 
’’Vatandaşımız, 7 Haziran’daki seçimlerden çok daha fazla katılımla yine sandığa gitti ve ‘Halkın gözü terazidir’ diye Azerbaycanlı kardeşlerimizin güzel bir sözü vardır, o terazide tarttı ve herkese hak ettiği payı verdi. Vatandaş artık bu siyasetten hizmet bekliyor. Biz bu parlamentonun, Türkiye’nin bütün sorunlarını çözmeye muktedir olduğunu düşünüyoruz. Bunun da yapılması gereken birincisi yeni bir anayasa. Her parti yeni bir anayasaya ihtiyaç olduğunu belirtiyor, ancak içindeki maddeler hususunda farklı görüşler olabilir. O da bir araya gelerek, konuşarak, tartışarak, bu milletin hak etmiş olduğu, özgürlükleri, temel hak ve hürriyetleri sağlama bağlayacak, demokrasiyi derinleştirecek, demokrasi derinleştikçe ekonomisi de büyüyecek, refaha da ulaşacak ve 21’inci yüzyılda bu bölgede de dünyada da en saygın ülkelerden biri olacak. Bunun şartı anayasa. Anayasa demokrasiyi güçlendirir, demokrasi de ekonomiyi güçlendirir. İkisi birbirinden ayrılmaz. Dünyaya bakarsanız, en fazla gelişmiş ülkeler, demokrasisi en güçlü ülkelerdir. Türkiye’nin zenginleşmesi için önce demokrasisini güçlendirmesi lazım. Güçlü bir demokrasi, güçlü ekonomiye yardımcı olacaktır. Seçim sonuçlarının ülkemiz için hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.’’
 
TBMM Başkanı daha sonra özel uçakla Kayseri Erkilet Havaalanı’ndan Ankara’ya hareket etti.
Güncelleme Tarihi: 04 Kasım 2015, 16:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER