banner24

Hak Mağduriyeti Yaşanmayacak

Bakan Bayraktar, kentsel dönüşüm sürecinde kimsenin hak mağduriyeti yaşamayacağını belirtti.

Hak Mağduriyeti Yaşanmayacak

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, kentsel dönüşüm sürecinde kimsenin hak mağduriyeti yaşamayacağını belirterek, ''Kimsenin elektriğini, suyunu 60 günde kesip kapı dışarı etmeyeceğiz'' ifadelerini kullandı.  
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği'nden yapılan açıklamaya göre, Bakan Bayraktar, kentsel dönüşüm süreciyle ilgili bazı konulara açıklık getirdi. 
Anlaşmayla tahliye edilen yapıların maliklerine, bu yapılarda ikamet eden veya iş yeri bulunanlara hatta uygulamanın gerektirmesi halinde riskli yapıyı kullanan kişilere de geçici konut, iş yeri tahsisi ya da kira yardımı yapılabileceğini belirten Bayraktar, bu kapsamda düşük faizli krediler önerebileceklerini bildirdi.
Kentsel dönüşüm sırasında kimsenin hak mağduriyeti yaşamayacağını vurgulayan Bayraktar, şunları kaydetti:
''Arsa payları, konutlar üzerinden, hakları neyse her birini vermeye çalışacağız. Hep dillendirilen bir şey var; 'Vatandaşların evlerinin boşaltılması Bakanlık tarafından gerçekleştirilecek. Boşaltılmadığı takdirde 60 gün içinde boşalttırılacak.' Böyle bir şey yok. Kimsenin elektriğini, suyunu 60 günde kesip kapı dışarı etmeyeceğiz."

Güncelleme Tarihi: 23 Mayıs 2012, 12:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER