'Hadım Cezası Yeniden Gündeme Gelmeli'

Çorum’da bulunan AK Parti Gaziantep Milletvekili Derya Bakbak, ’hadım’ cezasının yeniden gündeme gelmesi gerektiğini belirterek, "Basın mensuplarının lütfen olayları tam anlayarak toplumun faydasına olacak şekilde anlatılmasını ve değerlendirilmesi konusunda hassas davranmaları gerektiğini söylüyorum" dedi.

'Hadım Cezası Yeniden Gündeme Gelmeli'
Çorum İl Kadın Kolları’nın 4’üncü Olağan Kongresi’ne katılmak üzere bugün kente gelen Gaziantep milletvekili Derya Bakbak, Afra Düğün Salonu’nda düzenlenen kongrede konuştu. Mersin’in Tarsus İlçesi’nde öldürülen üniversite öğrencisi Özgecan Aslan’ın ailesine sabır dilediğini ifade eden Bakbak, "Şiddetle kınıyorum ve faillerinin de gereken cezayı almaları gerektiğini düşünüyorum. Ama daha öncesinde bir ’hadım’ yasası olarak basın mensuplarının dile getirdiği bir kanun vardı. Bu aslında bir rahatsızlığın da sonucu. Hormonal dengesiyle ilgili bir sıkıntı ve bununla ilgili basın mensupları bu olayı bir hadım olayı olarak etrafta anlatınca olayı yönettikleri zaman toplumda çok farklı bir algı oluştu. Tamamen o insanı verilen bir ilaçla normal insan dengesi seviyesine getiren bir çalışma olacaktı bu çalışma. Bugün bunun acısını bu olaylarla görmekteyiz" dedi.
 
Bu kanunun tekrar değerlendirilmesi gerektiğini belirten Bakbak, " Basın mensuplarının olayları tam anlayarak toplumun faydasına olacak şekilde anlatılmasını ve değerlendirilmesi konusunda hassas davranmaları gerektiğini söylüyorum. Eğer o kanun hadım adıyla o zaman gündeme gelmeseydi; çünkü kanunun kendisinde bu isim kesinlikle yoktu. Bu kanun bugün gerçekleşmiş olacaktı. Bugün o kanun gündeme gelemedi ve bu yüzden biz bugün bu olayları yaşıyoruz. Bu anlamda da ben çok dikkatli olunmasını gerektiğini düşünüyorum."
 
Güncelleme Tarihi: 16 Şubat 2015, 16:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER