Güzelbey'den MHP'ye 'Taziye' Ziyareti

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı AK Partili Asım Güzelbey, İstanbul Esenyurt’ta MHP Seçim Bürosu’na yapılan saldırıda Cengiz Akyıldız’ın ölmesi nedeniyle MHP İl Teşkilatı’na taziye ziyaretinde bulundu.

Güzelbey'den MHP'ye 'Taziye' Ziyareti
 
Esenyurt’taki silahlı saldırının ardından Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Asım Güzelbey ve Belediye Başkan Yardımcısı Ünsal Göksen, MHP İl Teşkilatı’na taziye ziyaretine gitti. Burada MHP İl Başkanı Mehmet Doğan tarafından karşılanan Güzelbey ve beraberindekiler, başsağlığı temennisinde bulundu. Bu tip konularda sağduyulu olmanın çok önemli olduğunu belirten Başkan Güzelbey, "İstanbul Esenyurt’ta yaşanan saldırıda hayatını kaybeden arkadaşımız için başlığında bulunmak için gelmiş bulunmaktayız. Ölen kardeşimize Allah’tan rahmet diliyoruz. Ülkenin birlik ve beraberliği için mantıklı, sağduyulu insanların el ele vermesi inancındayım. İnsanlar her ortamda serbestçe konuşabilmeli. Herkeste fikirlere saygı duymalı ve tahammül edebilmeli. Ama bunun kaba kuvvete dönüşmesi, cana mal olacak şekile dönüşmesi, ülkemiz açısından endişe vericidir. Biz, İstanbul’da yaşanan olayı endişeyle karşılıyoruz. Ancak sizin burada sağduyulu mesajlar vermeniz, ülkemiz açısından çok güzel olmuştur" dedi.
 
MHP İl Başkanı Doğan ise çok üzücü bir olay yaşadıklarını ifade ederek, "Gerçekten hiçte istemediğimiz bir olay yaşandı ve bizi çok üzdü. Böyle şeyler olacak; dün oldu, bugün oldu ve yeni geleceklere de hazırız. Gönül ister ki olmasın. Şurada bir gerçek var; AK Parti hükümettir ama söylemlerini samimi bulmuyorum" diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 04 Şubat 2014, 15:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER