banner10

'Güney Kore'den Ne Eksiğimiz Var?'

CHP Lideri Kılıçdaroğlu, ''Türkiye, Güney Kore'den önce otomobil üreten ülkedir. Güney Kore'nin dünya çapında en az 3 otomobil markası var. Türkiye'nin bir otomobil markası bile yok. Bizim Güney Kore'den ne eksiğimiz var?'' dedi.

'Güney Kore'den Ne Eksiğimiz Var?'

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara'da, partisince düzenlenen Bilgi ve İletişim Teknolojileri Zirvesi'nde konuştu.

Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarından satır başları şöyle:

''Aklın bilginin üstünlüğünü toplumun her kesiminin kabul etmesi lazım. İnsan beyni artık 21. yüzyılda en stratejik üründür. Amerikalıların Mars'a gönderdikleri aracın adı da merak. Sorgulamayı tetikleyen unsur yine merak. Eğer eğitim sistemi merak dediğimiz duyguyu güçlendirirse toplum ilerler.

Türkiye'yi yönetenlerin şuna karar vermesi lazım biz yüksek teknoloji ürünleri üretecek miyiz yoksa sadece tüketecek miyiz? Türkiye, Güney Kore'den önce otomobil üreten ülkedir. Şimdi bakalım dünya çapında en az 3 otomobil markası var Güney Kore'nin Türkiye'nin bir otomobil markası bile yok. Bizim Güney Kore'den ne eksiğimiz var? Genç nüfus deseniz var yaratıcılık deseniz var.''

Güncelleme Tarihi: 27 Ocak 2018, 12:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER