banner9

'Gündemimizde Kurultay Değil Türkmenler Var'

MHP Gaziantep İl Başkanı Muhittin Taşdoğan, il teşkilatı olarak gündemlerinde olağanüstü kurultay değil, Bayırbucak Türkmenleri olduğunu söyledi.

'Gündemimizde Kurultay Değil Türkmenler Var'
MHP İl Başkanı Muhittin Taşdoğan, il teşkilatı olarak Bayırbucak Türkmenleri’nin temel gündemleri olduğunu söyledi. Türkmenler’in yaşadığı durumun kendileri için kurultaydan daha önemli olduğunu belirten Taşdoğan, "Gaziantep’ten Bayırbucak Türkmenleri’ne bir TIR yardım gönderdik. Bizim gündemimizde, olağanüstü kurultay yok. Bizim gündemimizde bu soğuk kış gününde yukarıdan hangi uyruğa ait olduğu belli olmayan, uçaklardan atılan, sıcak bombalarla alev alev yanan Bayırbucak Türkleri vardır" dedi.
 
Her türlü operasyona rağmen MHP’nin ilkelerinden taviz vermediğini ve bu nedenle gündemlerinde olağanüstü kurultay olmadığını bildiren Taşdoğan, şöyle konuştu:
 
"Milliyetçi Hareket Partisi gelenekleriyle yaşayan, inanç, ülkü ve idealleriyle bütünleşmiş Türk demokrasi hayatının yıldızıdır. Her türlü operasyona rağmen ilkelerinden hiçbir şart ve zeminde taviz vermemiştir. Bütün bu nedenlerden dolayı geleneğimizde olmayan olağanüstü kurultay gündemimizde yoktur."
Güncelleme Tarihi: 02 Aralık 2015, 13:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER