Güler'den Şehit Tepkisi

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Birgül Ayman Güler, şehit ve gazilerin yakınları için hazırladıkları kanun teklifinin Ak Parti milletvekilleri tarafından engellendiğini söyledi.

Güler'den Şehit Tepkisi

Hakkari Dağlıca’da şehit olan piyade er Mustafa Türkmen'in, Kütahya’nın Gediz İlçesi'nde dünkü cenaze törenine katılan CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Birgül Ayman Güler, GDZ Otel Kongre Merkezi’nde basın toplantısı düzenledi. Terörün, Türkiye'nin ulusal birliği ve toprak bütünlüğü temelinde sona erdirilebileceğine inandıklarını belirten Güler şunları kaydetti:

"Şehit ve gazi ailelerinin büyük bölümünün çok zor şartlarda yaşadıklarını biliyoruz. Umut Oran imzasıyla TBMM’ye verdiğimiz kanun teklifinde, şehit ve gazi yakınlarına istihdam sağlanmasını istedik. TOKİ'nin konutlarında onlara öncelik verilmesini istedik. Faizsiz kredi verilmesini, çocuklarının eğitimine yardımcı olunmasını, burslar verilmesini istedik. İsteklerimiz Türkiye'nin bütçesini sarsacak nitelikte değildi. Ama kanun teklifi ne yazık ki AKP milletvekilleri tarafından reddedildi. Oysa teklifimiz vatan için canlarını vermiş ya da sakat kalmış insanlarımızın yakınları için sosyal devlet uygulamasıydı."

Güncelleme Tarihi: 21 Haziran 2012, 16:25
YORUM EKLE

banner47