Gül, Somali'deki Saldırıyı Kınadı

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Somali’deki Türk Büyükelçiliği’ne yönelik gerçekleştirilen bombalı terör saldırısını kınadı.

Gül, Somali'deki Saldırıyı Kınadı

 

Şehit polise rahmet, yaralı polislere de acil şifalar dileyen Cumhurbaşkanı Gül, "Türkiye, Somali halkına desteğini en güçlü şekilde sürdürecektir" dedi.
 
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Somali’nin başkenti Mogadişu’daki Türk Büyükelçiliği’ne gerçekleştirilen terör saldırısıyla ilgili bir mesaj yayımladı. Saldırıda 1 polisin şehit olmasından ve 3 polisin de yaralanmasından büyük üzüntü duyduğunu belirten Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, bu hain saldırıyı nefretle kınadığını söyledi. Türkiye’nin Somali halkına desteğini güçlü şekilde sürdüreceğini belirten Cumhurbaşkanı Gül, mesajında şunları kaydetti:
 
"Somali’nin başkenti Mogadişu’da Türk Büyükelçiliği ek binasına düzenlenen intihar saldırısında bir polisimizin şehit olması, üç polisimizin de yaralanmasından büyük üzüntü duydum. Türk Büyükelçiliği’ni hedef alan bu hain saldırıyı nefretle kınıyorum. Türkiye, Somali halkına desteğini en güçlü şekilde sürdürecektir.
 
Şehit polisimiz Sinan Yılmaz’a Allah’tan rahmet, ailesine, Dışişleri Bakanlığımıza ve Emniyet Teşkilatımıza başsağlığı diliyor, yaralanan polislerimize acil şifa dileklerimi iletiyorum.”
Güncelleme Tarihi: 28 Temmuz 2013, 16:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER