banner9

Gözler Kırcaali'de

Bulgaristan’da 25 Ekim Pazar günü 28’i il toplam 264 belediye başkanını seçmek için sandık başına gidiyor. Türklerin yoğun olarak yaşadığı Kırcaali’de 12 yıldır Belediye Başkanlığı görevini yürüten Hasan Aziz 4 yıl için daha yetki için seçmenin karşısına çıkacak.

Gözler Kırcaali'de
Bulgaristan 4 yıl aradan sonra yerel yöneticilerini seçmek için sandık başına gidiyor. Komşudaki seçimlerde yıllardan beri Türklerin yoğun olarak yaşadığı Kırcaali’de belediye başkanlığını soydaşların elinden almak için iktidardaki GERP ve Sosyalist Parti bölgeye özel bir önem veriyor. Hak ve Özgürlükler Hareketi karşısına tek aday ile çıkmak için anlaşamayan partiler Kırcaali Belediye Başkanlığını kazanmak için bölgedeki çalışmalarını yoğunlaştırdı. Seçim yasaklarından önce son mitingini Kırcaali’de yapan ülkedeki 28 il arasında tek büyükşehir belediye başkanlığını elinde bulunduran HÖH Lideri Lütfü Mestan, soydaşları birlik olmaya çağırdı. Kırcaali meydanında konuşan HÖH Lideri Lütfü Mestan, partinin tek büyükşehir belediye başkanlığının Kırcaali’de olduğunu ve pazar günü yapılacak seçimler içinde destek isteyerek, "Tüm partiler bir araya gelip Kırcaali’ye kazanmak istiyor. Ancak bizim kararlı tutumumuz, birlikte olmamız ile seçimi bir kez daha kazanacağız" dedi.
 
MECLİS LİSTESİNDE HER KESİM VAR
 
HÖH tarafından hazırlanan 41 kişilik Kırcaali Belediye Meclis listesinde soydaşların yanında Bulgar ve Roman adaylarında yer aldığını söyleyen Belediye Başkan adayı Hasan Aziz 12 yıldır kentin çehresini değiştirdiklerini söyledi. Kırcaali’de bir kez daha göreve talip olan HÖH adayı ve belediye başkanı Hazan Aziz, "Her seçim bizim için çok önemlidir. Bu seçim partimizin Bulgaristan’da olan azınlığın bir arada olduğunu gösterecek. Aynı zamanda Hak ve Özgürlük Hareketi’nin gücünü göstermek ve Kırcaali’yi kazanmak istiyoruz. Bu seçimler önümüzdeki genel seçimler ve parti olarak hükümete girmek için bir kapı demektir. Bizi destekleyen herkese teşekkür ederim. Herkesin oyları değerlendirilecek ve değer biçeceğimize ve her oy için çalışacağımıza söz veriyoruz. Bu önemli seçimler için gerek Kırcaali gerekse de Türkiye’de olan seçmenlerimiz buraya gelip 4 numara ile bize ve Kırcaali’ye destek vermelerini bekliyoruz" diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 23 Ekim 2015, 22:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER