'Görevden Alınmam...'

MHP Kayseri Milletvekili Yusuf Halaçoğlu, Grup Başkanvekilliği görevinden alınmasıyla ilgili asla kırgınlık ve küskünlük yaşamadığını söyledi. Halaçoğlu, "3 sene Grup Başkanvekilliği yapmaya gayret gösterdim, elimden geleni yaptım. Genel Başkanımız beni bir şekilde, hiç ama hiç tahmin etmeyeceğiniz sebeplerle, şu an için böyle bir durumla karşı karşıyayız. Ama bu partimizin yararınadır. Genel Başkanımızın arkamızda durmaması gibi bir durum da söz konusu değil" dedi.

'Görevden Alınmam...'
MHP Kayseri İl Başkanlığı tarafından İl Başkanlığı binasında bayramlaşma programı düzenlendi. Bayramlaşmaya, MHP Kayseri milletvekilleri Yusuf Halaçoğlu, Hasan Ali Kilci, Süleyman Korkmaz, İl Başkanı Baki Ersoy, partililer, Doğu Türkistanlılar Derneği Başkanı Seyit Tümtürk ve Kayseri’de yaşayan Doğu Türkistanlılar katıldı. Bayramlaşmada konuşan Yusuf Halaçoğlu, bir süre önce Grup Başkanvekilliği görevinden alınmasıyla ilgili konuşarak, "Biz ülkücüler, hangi ortamda ve hangi şartta olursa olsun, partimiz ve fikrimiz adına birer nefer olarak her zaman hizmet ederiz. Hiçbir konuda kırgınlık ve küskünlük göstermeyiz. Bizim şiarımız, yetişme tarzımızdır bu. Bu sebeple, ola ki aklınızdan ’Yusuf hoca Grup Başkanvekilliğinden alındı. Küçük kırgınlığı vardır’ diye düşünmeyin" diye konuştu.
 
Mecliste, ülkücü ve milliyetçi duruşu her zaman sergilediklerini ve milletten aldıkları emaneti en iyi şekilde temsil etmeye gayret gösterdiklerini vurgulayan Halaçoğlu, şöyle devam etti:
 
"Ben 3 sene Grup Başkanvekilliği yapmaya gayret gösterdim, elimden geleni yaptım. Genel Başkanımız beni bir şekilde, hiç ama hiç tahmin etmeyeceğiniz sebeplerle, şu an için böyle bir durumla karşı karşıyayız. Ama bu partimizin yararınadır. Genel Başkanımızın arkamızda durmaması gibi bir durum da söz konusu değil. Dolayısıyla bu konuda hiç kimse en küçük bir endişeye kapılmasın. Bu konuda Yusuf Halaçoğlu, bütün varıyla yoğuyla, milletvekili olmasa bile bu parti ve bu fikre her zaman hizmet edecek bir insandır. Bu fikre hizmet etmek bizim için şereftir. Bunu herkesin böyle bilmesi lazım. Tüm sizler dahil olmak üzere tüm milliyetçiler, milliyetçi fikir, şunu gerektirmektedir. Biz alan değil, veren insanlarız. Özünden veren, cebinden veren insanlarız ve can veren insanlarız. Herşeyin önünde ülkemiz gelmektedir, milletimiz gelmektedir, bunun daha ötesi yoktur. Cenab-ı Allah bizi ayrılığa, fitneye, fesada düşürmesin. Değerli dava arkadaşlarım, bu arada hem sizlerin helalliğini dilemiş oldum hem sizlere teşekkür ediyorum, 7 Haziran seçimleri sürecindeki çalışmalarınızdan dolayı. Sonuna kadar biriz ve beraberiz. Bayramınızı kutluyor, tekrar nice bayramlara birlik ve beraberlik içinde kavuşmayı yüce Allah’tan diliyorum."
 
Partililerin ve tüm Türk milletinin bayramını kutlayan MHP Milletvekili Hasan Ali Kilci de Türkiye’nin hükümetsiz kalmaması gerektiğini, ancak yapılacak bir seçim için de tüm MHP teşkilatlarının hazır olduğunu bildirdi.
 
MHP Milletvekili Süleyman Korkmaz ise 7 Haziran’da yoğun bir şekilde çalışan parti teşkilatına teşekkür etti.
 
Konuşmaların ardından, milletvekilleri ve İl Başkanı Baki Ersoy, partililerle tek tek tokalaşarak bayramlaştı.
Güncelleme Tarihi: 18 Temmuz 2015, 15:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER