'Gezi'nin Cevabı Mısır'da Verildi'

ASKON Genel Kurulu’nda konuşan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, “Son 1,5 yıl içinde darbeci zihniyetin farklı maskeler içinde millete ve ülkeye nasıl saldırdıklarını birlikte gördük” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Çırağan Sarayı'nda gerçekleştirilen Anadolu Aslanları İş Adamları Derneğinin (ASKON)  9. Olağan Genel Kurulu'nda konuştu.
 
Konuşmasında Gezi olaylarına değinen Erdoğan, “Gezi olayları kontrol edilmemiş, bastırılmamış olsaydı, sokaklar şiddete teslim olmuş olsaydı acaba Türkiye bugün nerede olurdu? Bu Mısır'da cevabı verildi” dedi.
 
Yalova’da 250 ağacın kesildiğini belirten Erdoğan, "Türkiye'de ağaç dediler. Yalova'dakiler ağaç değil mi  Kadıköy'de başlayıp Taksim Meydanı'na gelen zat, oradaki 12 tane ağacın yeri değiştirildi, kesilmedi o ağaçlar. Ama Yalova'dakiler kesildi. 250'yi aşkın ağaç kesildi.  Nerede o çevreciler?  Nerede o Taksim'e yürüyenler?  Asırlık çınarlar ağaçtan sayılmıyor. Neredesiniz tencere tavacılar? Konuşun bakalım" ifadelerini kullandı.  
 
Türkiye'deki bütün cemaatlerin, vakıfların, derneklerin ve teşekküllerin hedef yapıldığının doğru olmadığının altını çizen Erdoğan,  “Milli Güvenlik Kurulu'nda bu türden kararların alındığı yalanı sürekli pompalanıyor. Burada, ASKON'un Genel Kurulu'nda açık açık ifade ediyorum. Ulusal güvenliğimizi tehdit eden, vatanına ihanet içinde olan her yapı, Milli Güvenlik Kurulu'nda ele alınır ve onun gözünün yaşına bakılmaz, tavsiye kararı çıkar" dedi.  
 
Güncelleme Tarihi: 06 Aralık 2014, 12:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER