Gezi Partisi Kuruldu

Gezi Parkı eylemlerinden sonra sosyal medyada en çok konuşulan “Gezi Partisi” kurulması tartışmaları gerçeği dönüştü. Genel başkanlığını Reşit Cem Köksal’ın yaptığı Gezi Partisi resmen kuruldu. Efsane isim Joe Lynn Turner ile aynı sahneyi paylaşan Köksal, yaptığı Neo-Klasik Metal müzikle tanınıyor.

Gezi Partisi Kuruldu
 
1 EKİMDE DİLEKÇE VERDİLER
 
Reşit Cem Köksal ve parti kurucuları 1 Ekim’de “Gezi Partisi” kuruluş dilekçesini İçişleri Bakanlığı’na verdi. Dilekçe işleme konulurken yapılan incelemelerin ardından da partinin tescili ise 9 Ekim’de yapıldı. Partinin Genel Merkezi olarak Ankara gösterilirken partinin kısaltılması ise GZP oldu. Partinin logosu ise kök salmış ağaç modelinde bir insan figüründen oluşuyor.
 
CEM KÖKSAL KİMDİR?
 
Gitarist, müzisyen ve besteci kimliğiyle bilinen Köksal, Neo-Klasik Metal türünde müzik yapıyor. Müziğe ilk başladığı dönemde popüler rock grupları içinde de yer alan Köksal, gitar anatomisiyle yakından ilgilenerek Shark adını verdiği gitarı geliştirdi. Köksal, Türkiye’de konser veren efsane isim Joe Lynn Turner ile aynı sahneyi paylaşmıştı. Köksal, Joe Lynn Turner ile sergilediği performansı ise “Live” albümde toplayarak 27 Şubat 2007’de piyasaya sürmüştü. İkinci albümü “Siyah Beyaz Masallar”ı çıkartan Köksal, Vigilante adında yeni bir albüm çıkarma çalışmalarını ise sürdürüyor.
 
İŞTE PARTİ YÖNETİMİ
 
PARTİNİN YÖNETİM KURULU ÜYELERİ
 
Genel Başkan: Cem Köksal, Genel Sekreter: Gözde Bırakın, Genel Sayman: Ali Bekdeşer, Teşkilatlanmadan Sorumlu Başkan Yardımcısı: Tolga Deniz, Basın İşlerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı: Nursun Gürbüz, Tanıtım İşlerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı: Teoman Kumbaracıbaşı, Siyasi İşlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı: Nurgül Güney.
 
PARTİ MECLİS ÜYELERİ 
 
Parti Meclisi Üyeleri ise Barış Akşahin, Burak Gülgen, Fatma Paraş, Fatme Aksu, Feyza Geçmen, Kadri Arslan, Kenan Demir, Mert Yücel, Nazan Aksu, Nursema Sırdar, Özcan Arslan,Rahmi Yurttakalan, Şimal Yücel, Yasin Tunç ve Yunus Emre İpek isimlerinden oluşuyor.
 
DİSİPLİN KURULU ÜYELERİ:
 
Partinin disiplin kurulu üyeleri ise şu isimlerden oluştu:
Emre Gürgen, Hakan Ali Toker, Hasan Akev, Hülya Demir, İnci Şimşek, Pınar Taşkın ve Serkan Duman.
Güncelleme Tarihi: 23 Ekim 2013, 11:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER