'Genel Başkanı Kötüleyerek Aday Olunmaz'

CHP Kocaeli milletvekilleri Tahsin Tarhan, Haydar Akar ve Fatma Hürriyet Kaplan, bugün TBMM’ye gelerek kayıtlarını yaptırdı. Tahsin Tarhan, kurultay çağrılarına tepki göstererek, "Genel Başkanı kötüleyerek adaylık sürecini başlatmak yanlış" dedi.

'Genel Başkanı Kötüleyerek Aday Olunmaz'
CHP Kocaeli milletvekilleri Tahsin Tarhan, Haydar Akar ve Fatma Hürriyet Kaplan, milletvekili kaydı için TBMM Şeref Holü’ne birlikte geldi. Milletvekilleri, kayıt öncesinde TBMM çalışanlarına ve gazetecilere Kocaeli’nin meşhur pişmaniyesinden ikram etti. Kayıtların ardından elektronik ortamda parmak izi alındı, milletvekillerine rozetleri takıldı. Törene oğulları Kayhan ve Burak Tarhan ile birlikte gelen Tahsin Tarhan’a rozetini Burak Tarhan taktı.
 
CHP’DE YAŞANANLAR ÜZÜCÜ
 
Kayıt töreninde gazetecilerin gündeminde CHP’deki kurultay seçimleri vardı. Tapsin Tarhan’a, Muharrem İnce ve Umut Oran’ın Genel Başkan adaylıkları ve olağanüstü Kurultay çağrıları soruldu. Tahsin Tarhan, seçimlerin hemen ardından ana muhalefet partisinde yaşananların üzücü olduğuna vurgu yaptı. Cumhuriyeti kuran parti CHP’nin köklü bir demokrasi geleneği bulunduğuna dikkat çeken Tahsin Tarhan, "Sadece genel başkanı kötüleyerek, sözde hatalarını ön plana çıkartarak adaylık sürecini başlatmamak gerekir. Türkiye’de yeni Anayasa, Başkanlık sistemi tartışılırken sadece parti içindeki problemleri gündeme taşıyorlar. Bu çok üzücü" diye konuştu.
 
HALKIMIZ BİZE MUHALEFET GÖREVİ VERDİ
 
CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, 1 Kasım seçimlerinin geride kaldığını, artık Türkiye’nin sorunları ile ilgilenmenin zamanı olduğunu söyledi. ’Halkımız bize seçimlerde muhalefet yapma, iktidarı denetleme görevi vermiştir’ diyen Tarhan, Kocaeli ve Türkiye’nin yararına olacak şekilde çalışmalarını sürdüreceklerinin de altını çizdi.
Güncelleme Tarihi: 10 Kasım 2015, 17:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER