banner51

'Farkımız İşgal Değil, Fetihtir'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Bizim farkımız işgal değil ihya, yağma değil fetihtir. Farkımız budur. Bizim farkımız, göçmen kuşlara dahi sığınacak bir yuva kuran inceliktir" dedi.

'Farkımız İşgal Değil, Fetihtir'
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bu yıl 2. düzenlenen Necip Fazıl Kısakürek ödüllerinde açıklamalarında bulundu.
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklamada, "Tarih, belli bir dönem zulümle, kanla, savaşla, geniş topraklar işgal etmiş ancak, kısa zaman sonra saman alevi gibi sönmüş bir devletler kabristanıdır. Çünkü zulüm payidar olmaz. Bizi tarihteki diğer devletlerden, diğer medeniyetlerden ayıran asıl fark işte budur. Bizim farkımız işgal değil ihya, yağma değil fetihtir. Farkımız budur. Bizim farkımız, göçmen kuşlara dahi sığınacak bir yuva kuran inceliktir" ifadelerini kullandı.
 
"Gençlerimizin üstadı tekrar tekrar okumaya, onu idrak etmeye ihtiyacı var"
 
"Necip Fazıl'ın kitapları, yazıları, şiirleri kadar hayatı da bir eserdir" diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan şunları söyledi:
 
"Hepimizin, bilhassa da gençlerimizin üstadı tekrar tekrar okumaya, anlamaya, onu idrak etmeye ihtiyacı var. Onu elbette tabulaştırmadan ve putlaştırmadan ama hatırasına gerekli hürmeti de göstererek, abimiz, yol arkadaşımız olduğunu unutmayarak, kendisini anlamaya çalışmalıyız. Zira onun eserleri ve mücadelesi, bizim olduğu kadar, gençlerimizin ve gelecek nesillerin de yolunu aydınlatacak kıymettedir, güçtedir."
Güncelleme Tarihi: 25 Aralık 2015, 22:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER