Eski Bakan Sarıgül'ü Topa Tuttu

Eski Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, Mustafa Sarıgül’ün vizyon itibarıyla İstanbul’u taşıyabilecek durumda olmadığını ileri sürdü.

Eski Bakan Sarıgül'ü Topa Tuttu

İsminin verildiği okulun açılışını yapmak ve bir dizi ziyaretlerde bulunmak üzere memleketi Karaman’a gelen eski Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, ilk olarak Karaman-Konya yolu üzerinde hizmete geçen Oto Galeriler Sitesi’ni ziyaret etti. Burada esnafla sohbet ederek sorunlarını dinleyen Dinçer, daha sonra Karaman Valiliği’ne geçti. Burada basın mensuplarının CHP’nin İstanbul’dan belediye başkan aday adayı olan Mustafa Sarıgül’ün seçimdeki şansını sormaları üzerine Dinçer, "Ben çok şanslı görmüyorum. Çünkü İstanbul geneline bakıldığında belki Şişli için Sarıgül ideal bir aday idi. İstanbul’un geneli için bakıldığında hem halkın desteğini alma konusunda çok yeterli olmayacağını düşünüyorum, hem de vizyon itibarıyla İstanbul’u taşıyabilecek durumda olmadığı kanaatindeyim" dedi.

"BİRİNCİ AK PARTİ OLUR"
 
Yerel seçimlerde AK Parti’nin yine birinci parti olacağını belirten Dinçer, “Seçimler için şimdiden bir şeyleri kestirmek çok zor. Biliyorsunuz yerel yönetimlerde partinin oyu ve gücü kadar yerel adayların gücü de sonuçta belirleyici oluyor. Eğer siz meseleye genel idare meclisi üyelikleri ve İl Özel İdaresi ile alakalı boyutu ile bakarsanız AK Parti’nin birinci çıkacağını söylemem mümkündür. Biz doğrusu çok ümitliyiz ve hazırlıklıyız ama şimdiden belediye seçimleri ile ilgili bir tahmin yürütmek henüz erken, adaylar bir ortaya çıksın ve vatandaşın tepkilerini görmekte yarar vardır" diye konuştu.
 
Dinçer, daha sonra bir iş yerinin açılışını yaptıktan sonra isminin verildiği okulun açılışını yapmak üzere merkeze bağlı Boyalıtepe köyüne gitti. Dinçer’e gezisinde TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı ve AK Parti Karaman Milletvekili Lütfi Elvan ile Karaman Valisi Murat Koca da eşlik etti.
Güncelleme Tarihi: 09 Kasım 2013, 16:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER