banner51

'Erdoğan'ın Yakasına Yapışacak'

İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, ’14 Aralık Operasyonu’ ile ilgili "Şimdi Fethullah Gülen’in üzerine giden bu uygulama, en sonunda Tayyip Erdoğan’ın yakasına yapışacak, tutarlı devam ederse. Bu uygulamanın önüne geçerseniz, Tayyip Erdoğanları korumuş olacaksınız" dedi.

'Erdoğan'ın Yakasına Yapışacak'
 
İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Konya’da partisinin il teşkilatı tarafından düzenlenen ’Büyük Çözümün Eşiğinde Türkiye’ konulu konferansa konuşmacı olarak katıldı. Konuşmasında Cumhurbaşkanlığı Sarayı’na değinen Doğu Perinçek, şunları söyledi:
 
"Yıkılanlar ne yapıyor? Saray yapıyor. Tarihe bakalım. Bütün çökenlerin son yaptığı iş saray yapmaktır. Osmanlı’da da bunu gördük. Çırağan Sarayı, Dolmabahçe Sarayı, hepsi o çöküş dönemindeki padişahların yaptıkları marifetler. Bunlar da ’Saray’ dediler bir mezar yaptılar iktidarlarına. O yaptıkları ’Ak- Saray’ AK Parti iktidarın 2015 yılında mezarı olacak. Bir mezar saray yaptırdılar. Çünkü ekonomileri bitti, borçlanma ekonomileri bitti."
 
PKK İNİŞE GEÇTİ
 
Eşi Şule Perinçek ile geçen bayramda, Diyarbakır, Mardin ve Şanlıurfa’nın köylerini ziyaret ettiğini belirten Perinçek, "O bölgede millet artık PKK’dan kurtulmak istiyor. Halk artık PKK’nın peşinden gitmiyor, eylem çağrılarına cevap vermiyor. PKK inişe geçmiştir. Basın bunu size açılım nedeniyle söylemiyor. Çünkü onlar, Tayyip Erdoğanlar ve başkaları da PKK’yı güçlü gösterecekler ki, sizi özerkliğe razı etsinler. Açılım dedikleri, çözüm dedikleri olay bu" dedi.
 
’GLADYO’NUN ÖZEL ADI FETHULLAH SUÇ ÖRGÜTÜ’
 
Konferansta Perinçek’in konuşmasının ardından soru- cevap bölümüne geçildi. Burada bir partilinin bugün yapılan operasyonu sorması üzerine Perinçek, şöyle konuştu:
 
"Gladyo bir yeraltı örgütüdür. Türkiye dahil NATO ülkelerini, Amerika’nın yasa dışı örgütlenmeyle kontrol ettiği, hükmettiği örgüt. Şimdi o örgüt ordunun içinde, MİT’in içinde, polisin içinde yuvalanmıştı. En son ağırlıklı olarak polisin içinde yuvalanmıştı. O örgütün, ’Fethullah suç örgütü’ onun özel adı son dönemlerde. Fethullah suç örgütü, üzerine gidilmesinden kim rahatsız olur? Amerika rahatsız olur. Zaten Amerika protesto etti."
 
Perinçek, "Bir demokrat, bir özgürlükçü bu ülkeden barış ve huzur isteyen adam F tipi suç örgütünün gladyo üzerine gidilmesine karşı çıkar mı? Bunun Türkiye’ye getirdikleri iyilikler, ferahlıklar. Bunu AK Parti niye yapıyor. Bu ayrı bir konu" dedi.
 
Bugün gözaltına alınanların Türk Silahlı Kuvvetler ile İşçi Partisi’ne kumpas kuranlar olduğunu ifade eden Perinçek, şöyle devam etti:
 
"Geçmişte Tayyip Erdoğan, Abdullah Gül ve Fethullah Gülen, bunlar o kumpasları kurdular. Bizleri onlar içeri attılar. Ben Silivri’de mahkemede ne diyordum. Siz gladyonun elebaşlarını mı arıyorsunuz? Ey hakimler. Gladyonun bir numarası Tayyip Erdoğan, iki numarası Abdullah Gül, üç numarası Fethullah Gülen. Şimdi Fethullah Gülen’in üzerine giden bu uygulama en sonunda Tayyip Erdoğan’ın yakasına yapışacak, tutarlı devam ederse. Bu uygulamanın önüne geçerseniz, Tayyip Erdoğanları korumuş olacaksınız. Bunun önüne geçtiğiniz zaman bu işin ortaya çıkması, bu işi ilk yapanlar, Türkiye’ye bu çorabı örenler ortaya çıkmayacak. Buradan başlayarak ilerleyecek. Bu sabah yapılan uygulamada içeri alınan Mutlu Ekizoğlu, Tufan bunların hepsi geçmişte Türk Silahları Kuvvetlerin ve İşçi Partisi’ne bu tertibi kuranlar arasında çok açık önde gelen insanlar."
Güncelleme Tarihi: 14 Aralık 2014, 17:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER