'Erdoğan'ın Kızanı Suikast Dahi Konuşulmuş'

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Twitter fenomeni ’Fuat Avni’ kişi ile CHP’li bir milletvekili arasında geçtiği iddia edilen konuşmaların son derece vahim ve önemli olduğunu söyledi. Bakan Işık, "Halkın doğrudan seçtiği ilk Cumhurbaşkanı olarak şu anda ülkesine hizmet eden Recep Tayyip Erdoğan’ın kızına da suikast dahi konuluşmuş. Bu çok vahim" dedi.

'Erdoğan'ın Kızanı Suikast Dahi Konuşulmuş'
Ak Parti’nin danışma kurulu toplantısına katılan Bakan Fikri Işık, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kızına suikast iddialarının, CHP ile Gülen Cemaati’nin işbirliği yaptığını ortaya koyduğunu öne sürdü. Bakan Işık, suikast iddiasının doğruluğu halinde vahim bir durum olduğunu belirterek şöyle dedi:
 
"Fuat Avni denen faili, kimliği açıkça yazılmayan ve kim olduğunun herkesin tahmin ettiği bir kişi ile CHP’li bir milletvekili arasında geçtiği iddia edilen konuşmalar. Bakın bu bizim için son derece önemli. Çok vahim konuşmalar. Hele iddialar doğruysa bu çok vahim bir durum. Bu iddiaların doğruluğuna yönelik de bizde çok ciddi bazı kanaatler var. Sayın Cumhurbaşkanımızın bu ülkeye çok büyük hizmetler vermiş ve halkın doğrudan seçtiği ilk Cumhurbaşkanı olarak şu anda ülkesine hizmet eden Recep Tayyip Erdoğan’ın kızına da suikast dahi konuluşmuş. Bu çok vahim. Bu konuşmalar CHP ile paralel yapının nasıl bir işbirliği yaptığının göstergesidir. Bu konuşmalar doğruysa CHP’nin paralel yapı tarafından nasıl esir alındığının da ayrı bir göstergesi. Bizi endişelendiren, bizi korkutan bu olayların sadece basit bir konuşma olmamasıdır."
 
ŞAH FIRAT OPERASYONU
 
Bakan Fikri Işık, Suriye’deki Süleyman Şah türbesiyle ilgili operasyonun çok başarılı olduğu görüşünü savunarak, "Türkiye artık dilediği anda bu tip operasyonları yapma gücüne sahip güçlü bir ülkedir" dedi.
 
Bakan Işık, operasyon sırasında kaza sonucu şehit düşen Astsubay Halit Avcı’ya da Allah’tan rahmet dilediğini söyledi.
 
KADINA YÖNELİK ŞİDDET
 
Kadına yönelik şiddette toplumda artış olduğunu söyleyen Bakan Işık, son dönemde Özgecan Aslan’ın katledilmesinin toplumda çok büyük bir infial ve derin bir üzüntüye neden olduğunu kaydederek, "Ne oluyor da kadınlara yönelik şiddette toplumumuzda artış var. Sadece bu artış Türkiye’de değil. Bir çok gelişmiş batı ülkesinde milli geliri 40-50 bin dolar geliri olan ülkelerde de kadına yönelik şiddet artarak devam ediyor. Her birimizin bir kez daha düşünmesi gereken kavram değerler eğitimidir" dedi.
Güncelleme Tarihi: 22 Şubat 2015, 15:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER