banner51

Erdoğan'dan Sert Yanıt!

İç Güvenlik Paketi’ne tepki gösteren HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın "Sokakta engelleriz" sözüne Başbakan'dan sonra bir yanıt da Cumhurbaşkanı'ndan geldi.

Erdoğan'dan Sert Yanıt!
 
HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın "Sokakta engelleriz" sözüne Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Petrolleri’nin 60. yıl resepsiyonunda yaptığı konuşmada sert yanıt verdi.
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan, İç güvenlik reformuna ilişkin, "Bu düzenlemeyi bozmaya gayret edenler, bunun yegane sorumlusu olacaktır. Halkı sokağa dökmek isteyenler yargıdan kurtulamayacaktır" dedi.
 
Erdoğan, şöyle devam etti:
 
"Molotofkokteyleriyle bu ülkede siyaset yapamayız. Böyle siyaset yapılamaz. Bunu kabul etmek mümkün değil. Vatandaşın camını, çerçevesini indirene sıcak bakamayız. Halkı öldürmeye yönelenlerle beraber hareket edenleri savunamayız. Devlet bunlara karşı belli yaptırımlar hazırlamak durumundadır. Şu anda hazırlanan paket böyle bir paket. Hayırlı olsun diyorum."
 
‘SONDAJA BAŞLAYACAĞIZ’
 
Erdoğan, Kıbrıs konusunda ise “Kıbrıs'ın güneyinde son dönemdeki gelişmeler bilesiniz ki hiçbir zaman dışında kalacağımız bir gelişme değildir. Barbaros Hayrettin Paşa orada da dolaşıyor ve Güney Kıbrıs Rum Yönetimi, Yunanistan eğer burada kendilerine yaptığımız uyarıyı kale almadıkları sürece biz de oradaki çalışmalarımızı aynı şekilde devam ettireceğiz" ifadelerini kullandı.
 
Erdoğan, "Ocak ayı içerisinde inşallah Batı Karadeniz'de yeni bir sondaja başlayacağız. Bu noktada yerli bir petrol sondaj platformunun yapılması ihtiyacı da ortaya çıkabilir. Bu platformu da hamdolsun tersanelerimizde yapabilecek güce sahibiz. Bunun da müjdesini vermek istiyorum" şeklinde konuştu.
Güncelleme Tarihi: 10 Aralık 2014, 21:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER