banner51

Erdoğan'dan BDP'lilere Sert Yanıt!

Başbakan Erdoğan, BDP milletvekillerinin açlık grevine ilişkin 'Of'tan sesleniyorum. Ölüm oruçları şantajdır, blöftür, şovdur. Şimdi de milletvekilleri yapıyormuş. Ne yaparlarsa yapsınlar, biz sağlık ile ilgili gerekeni yaparız' dedi.

Erdoğan'dan BDP'lilere  Sert Yanıt!

Trabzon Havalimanı’ndan Rize’ye giderken Trabzon’un Of ilçesinde yol kenarında toplanan vatandaşların yanında duran Başbakan Erdoğan, otobüsün üzerinden vatandaşlara hitap etti. “Oflular direkt Allah bağlıdır, bileyrum' diyerek sözlerine başlayan Erdoğan, 'Bu açlık grevleriydi, ölüm oruçlarıydı; bunlar şantajdır, bunlar blöftür, şovdur. Şimdi de milletvekilleri yapıyorlarmış. Ne yapıyorlarsa yapsınlar. Bizim görevimiz bellidir. Biz sağlıkla ilgili gerekli müdahaleyi yaparız. Ama o farklı düşünüyormuş, ne düşünüyorsa düşünsün. O şantajlar karşısında boyun eğmeyiz' dedi.

İDAMLA İLGİLİ DÜZENLEMELERİ YAPMAK GEREKİR
Endonezya'daki temasları sırasında idam cezasına ilişkin açıklamalarda bulunduğunu vurgulayan Erdoğan, şöyle devam etti:
 
'Endonezya’da ‘Ölümler karşısında, öldürmeler karşısında gerekirse idam cezası yeniden masaya getirilmelidir’ dedim. Çünkü devletin, öldüreni affetme yetkisini biz kendimizde görmüyoruz. Bu yetki öldürülenin ailesine aittir, bize ait olamaz. Bununla ilgili düzenlemeleri yapmak gerekir. 'Efendim Avrupa Birliği'nde öyleymiş' diyorlar. Biz bir kere bu noktada öyle bir adım attık. Bugün ABD'de idam var, Rusya'da var, Çin'de var, Japonya'da var. Dünyanın birçok yerinde var. Bunlar BM Güvenlik Konseyi'nin ağırlıklı üyeleri. Yani Fransa, İngiltere hariç diğerlerinde var. O zaman durumumuzu gözden geçirmemiz lazım."
 
APO’YA EV HAPSİ CEZASI YORUMU
Endonezya'da katıldığı bir panele ilişkin de bilgi veren Başbakan Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:
 
'Norveç Dışişleri Bakanı'nın da katıldığı bir panelde Norveç'te 77 kişiyi öldüren katilin 21 yıl hapis cezası aldığını söyledim. '77 kişinin hayatı bu kadar ucuz mu?' dedim. Norveç Dışişleri Bakanı panel sonrası yanıma gelerek, 'O kişi bir daha cezaevinden çıkamayacak' dedi. 'Ne bilelim?' dedim. 'Türkiye'de de ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası uygulanıyor' dedim. Ama birileri çıkıyor, buna rağmen diyor ki 'evde çeksin.' Yok öyle şey. Çekmesi gereken yer neresiyse orada çeker. Biz iktidarda olduğumuz sürece bu değişmez. Bu millet AK Parti'ye iktidar gücünü verdiği sürece bu değişmez, bundan hiç endişeniz olmasın. Bu yola böyle devam edeceğiz. El ele vereceğiz, omuz omuza vereceğiz, bir olacağız, beraber olacağız.'
 
Erdoğan, 2014'ün Mart ayındaki yerel seçimlere atıfta bulunarak '2014 geliyor. 2014 Mart'ında Of'tan Türkiye'ye çok güzel bir selam vermeniz lazım. Ardından 2015 gelecek ama 2014, 2015'in habercisidir”'dedi.
 
Daha sonra Rize’nin Güneysu ilçesine gelen Başbakan Erdoğan, burada kendisini bekleyen yaklaşık 100 kişilik hemşehri topluluğunu selamladıktan sonra Merkez Mahallesi’ndeki evinde dinlenmeye çekildi.
Güncelleme Tarihi: 11 Kasım 2012, 17:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER