banner9

Erdoğan'dan AB'ye Vize Resti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Fransız gazetesi Le Monde'a konuştu. Erdoğan, 'Vize muafiyeti uygulanmazsa sığınmacı anlaşması devam etmez' dedi. Erdoğan, Batı'nın darbe girişimi sürecinde Türkiye'yi yalnız bıraktığını söyledi. İşte vize muafiyeti konusunda Erdoğan'dan son dakika açıklamaları...

Erdoğan'dan AB'ye Vize Resti
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Le Monde'a önemli açıklamalarda bulundu.
 
Erdoğan, "Vize muafiyeti uygulanmazsa sığınmacı anlaşması devam etmez" ifadelerini kullandı.
 
"AB Türkiye'ye samimi davranmıyor" ifadesini kullanan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türk vatandaşlarına yönelik vize muafiyetinin 1 Haziran'dan itibaren uygulanması gerektiğini ancak bu sözün tutulmadığını belirtti.
 
Erdoğan ayrıca, Batı, darbe girişimi sürecinde Türkiye'yi yalnız bıraktı diye konuştu.
 
"TÜRKİYE'YE 72 ŞART"
 
AB Komisyonu Başkanı Jean-Claude Juncker,  “Bu konuda AB Komisyonu başından beri çok açık tavır koydu ve bizim tavrımızda bir değişiklik yok. Türkiye 72 şartı yerine getirmeyi kabul etti. Bu yerine geldikten sonra Türk vatandaşlarına vize uygulamasını kaldıracağız. Vize serbestisinin ne zaman uygulamaya konulacağı, önemli ölçüde Türkiye’nin elinde. Biz her zaman gerekli reformlarda destek vermeye hazır olduğumuzu ilettik. İnsan hakları, ifade ve basın özgürlüğü konusunda bizim pozisyonumuz çok açık” diye konuşmuştu.
 
Güncelleme Tarihi: 08 Ağustos 2016, 13:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER