banner24

Erdoğan Yemekte Konuştu

Başbakan Erdoğan, Pakistan'da onuruna verilen akşam yemeğinde bir konuşma yaptı.

İslamabad'da temaslarda bulunan Başbakan Erdoğan, akşam da Pakistan Başbakanı Yusuf Rıza Gilani'nin, onuruna verdiği yemeğe katıldı.
 
Başbakan Erdoğan, burada, Türkiye ile Pakistan arasındaki mükemmel dostluk ve kardeşlik bağlarının küresel barış ve istikrarın sağlanmasına önemli bir temel oluşturduğunun altını çizdi.
 
Başbakan Erdoğan, “İnanıyorum ki; bir Pakistan-Türkiye dayanışması burada çok önemli fonksiyon icra edecektir ve Pakistan'ın bölgenin güvenlik ve istikrarı için kilit ülke konumunda bulunması, Türkiye açısından büyük önem taşıyor. Bu çerçevede biz, Pakistanlı kardeşlerimizin kalkınma gayretlerinde ve terörle mücadelelerinde en büyük, en samimi destekçisi olmaya devam edeceğiz. Aynı şekilde, Türkiye'nin de bölgesel ve küresel düzeyde giderek güçlenen konumu, Pakistan'ın önünde yeni fırsatlar açıyor." dedi.
 
Türkiye-Pakistan ilişkilerini daha parlak bir geleceğin beklediğine inandığını vurgulayan Başbakan Erdoğan, "Biz sadece depremler olduğu zaman dayanışma örneği vermemeliyiz, sadece sel felaketleri olduğu zaman dayanışma örneği vermemeliyiz. İyi günde de bizler, daha güçlü nasıl oluruz, bunun da adımlarını atmalıyız." diye konuştu.
 
Pakistan Başbakanı Yusuf Rıza Gilani de, Türkiye ile Pakistan'ın kalbinin birlikte attığının altını çizdi.
 
İki ülke arasındaki ekonomik ve ticari ilişkilerin geliştirilmesine büyük önem verdiklerini kaydeden Yusuf Rıza Gilani, bu çerçevede çeşitli anlaşmaların imzalanması ve daha çok Türk girişimcinin ülkelerine gelmesi için çalıştıklarını bildirdi.
 

Güncelleme Tarihi: 21 Mayıs 2012, 22:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER