'Erdoğan Cinsiyetçi Körlüğe Kapılmış'

MHP Lideri Bahçeli, ''Kadın erkek eşitliğini fıtrata ters bulan Erdoğan sanıyorum 17-25 soygununu fıtrata ve fıtratına tam olarak uygun bulmuştur'' dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında konuştu.
 
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kadın erkek eşitliği konusundaki açıklamalarına tepki gösteren MHP Lideri, ''Devletin en tepesinde cinsiyetçi körlüğe kapılmış birisinin bulunması milletimiz adına ilave külfet ve talihsizliktir'' dedi.
 
Bahçeli'nin açıklamalarından öne çıkan satır başları şöyle:
 
3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ
 
''Engelli kardeşlerimize sunulan katkılar insani bir sorumluluktur. Engellilerin önündeki tüm engelleri kaldıracağız. 3 Aralık Dünya Engelliler Günü vesilesiyle hepsine saygılarımı sunuyorum.
 
KADIN-ERKEK EŞİTLİĞİ TARTIŞMASI
 
Türk kadını hiçbir zaman geri planda olmamıştır. Cumhurbaşkanı Erdoğan 24 Kasım günü hem de kadınların yüzüne baka baka kadın ile erkeği eşit konuma geitremezsiniz o fıtrata terstir demiştir.
 
'BİZİ ÜZEN HUSUS İSE...'
 
Bizi üzen bir başka husus ise bu sözlerin sarf edildiği salonda hazır bulunan hanımefendilerin Erdoğan'ın yakışıksız ve ucube yorumlarını alkışlamalarıdır.
 
'CİNSİYETÇİ KÖRLÜĞE KAPILMIŞ'
 
Devletin en tepesinde cinsiyetçi körlüğe kapılmış birisinin bulunması milletimiz adına ilave külfet ve talihsizliktir. Kadın erkek eşitliğini fıtrata ters bulan Erdoğan sanıyorum 17-25 soygununu fıtrata ve fıtratına tam olarak uygun bulmuştur.''
 
Öte yandan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin TBMM'deki grup toplantısının ardından gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.
 
Seçim barajıyla ilgili soruya Bahçeli, “Genel seçimlerin yapılmasına 1 yıl kala seçim mevzuatı üzerinde herhangi bir bir değişiklik yapılması bugüne kadar Türk siyasetinde görülmemiştir. Ama Anayasa Mahkemesi'ne yapılan müracaatlar çerçevesinde Anayasa Mahkemesi'nin bir değerlendirme yapacağı basın yoluyla kamuoyuna ulaştırılmıştır. Sabırla Anayasa Mahkemesi'nin sayın başkanı ve üyelerinin düşüncelerini, tavırlarını ve kararlarını görmek lazımdır. Ondan evvelki davranışlar, spekülasyonlar, istismarlar yine bilinen bir AKP klasiğidir. Basında buna yardımcı olmaktadır"dedi.
 
'Tunceli'ye gittiniz, Başbakan sizi Hakkari'ye davet ediyor sorusuna, Bahçeli, “O Türkiye'nin her tarafını gezsin, biz kendilerini koruruz" yanıtı verdi.Son MGK toplantısında ülkücülerin de devlet içinde paralel yapılanmalara kayda alındığı ortaya çıktı yönündeki soruya Bahçeli, “Ülkücüler hiç kayıt dışı kalmadılar ki" diye cevapladı.

 

Güncelleme Tarihi: 02 Aralık 2014, 11:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER