Erdoğan, Çanakkale'den Seslendi

Çanakkale’de gündüz düzenlenen programlara katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Romanlar Günü töreninin ardından saat 21.00’de Lapseki İlçesine giderek Belediye binasının penceresinden vatandaşlara seslendi.

Erdoğan, Çanakkale'den Seslendi
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, programında bulunmamasına rağmen son anda Lapseki’de halka seslenmek için ilçeye geldi. Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Salonu’nda düzenlenen Romanlar Günü töreni sona erdikten sonra Lapseki İlçesine geçen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Belediye Başkanlığı binasının ikinci katındaki pencereden halka seslendi. Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında, Çanakkale Boğaz Köprüsünün müjdesini verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "En önemli hedeflerimizden bir tanesi Çanakkale köprüsü ki, o köprünün yapılması orada çok daha farklılıklar getirecek. Hedefi belirledik, şimdi hükümetimiz çalışmalarını yapıyor. İnşallah en kısa zamanda ihalesi yapılarak bunun adımları da atılacak. Çünkü nasıl ki İstanbul Boğazında Asya ile Avrupa’yı birbirine bağlayan iki köprü, şimdi Marmaray var, şimdi Yavuz Sultan Selim Köprüsü yapılıyor ve Avrasya tüneli Marmaray gibi o da yapılıyor, önümüzdeki yıl o da bitecek. Ama 29 Ekim’de de Yavuz Sultan Selim Köprüsü bitecek ki 3 köprü bitmiş oluyor. Hepsinden öte biliyorsunuz bir de İzmit geçişi var. Bunların hepsi birbirini tamamlayıcısı. Böylece ta Kınalı’dan al İzmir’e kadar inşallah Çanakkale köprüsü ile bir başka güzellik olacak" dedi. 
 
Başkanlık sistemi ile ilgili de destek isteyen Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan, "Ne diyoruz yeni bir Türkiye. Buna var mıyız. Peki yeni Türkiye için yeni bir Anayasaya var mıyız. Yeni bir Anayasada başkanlık sistemine var mıyız. Hızlı kalkınma için hızlı yükseliş için başkanlık sistemine ihtiyacımız var. Bugün Çanakkale, yarın Balıkesir inşallah. Ancak 7 Haziran’a fazla zaman yok. Şimdi 400 milletvekili gerek ki bu yeni Türkiye için yeni Anayasa için inşallah başkanlık sisteminin adımları atılabilsin. Buna var mısınız” diye sordu. Kendisini dinleyenlerden, ’Varız’ yanıtını alınca da “Çanakkale bunu söylediğine göre mesele bitmiştir” diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 14 Mart 2015, 22:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER