Ekonomik İşbirliğimiz Güçlenecek

Kalkınma Bakanı Yılmaz, İran ziyaretinin iki ülke iş adamları arasındaki ilişkileri daha da güçlendireceğine inandığını söyledi.

Ekonomik İşbirliğimiz Güçlenecek

Bakan Cevdet Yılmaz, Tahran'daki temasları kapsamında İran Sanayi, Maden ve Ticaret Odası'nda düzenlenen ''Türkiye-İran Ortak İş Konseyi Toplantısı''nda iki ülke iş adamlarına hitap etti.
Türkiye'de 2011'de kurulan yabancı firmalar arasında en yüksek artışın İran sermayeli firmalarda olduğunu belirten Bakan Yılmaz, İran ziyaretinin iki ülke iş adamları arasındaki ilişkileri daha da güçlendireceğine, ekonomik ve ticari işbirliğini ileri taşıyacağına inandığını söyledi.
Bakan Yılmaz Şöyle devam etti:
''İran'ın dış ticaretinde karşılaştığı sorunlara cari konjonktür kapsamında çözüm yolları bulmak amacıyla İran makamlarıyla birlikte çalışmaya hazır olduğumuzu bir kez daha ifade etmek istiyorum.''
''Ne mutlu ki hem İran hem de Türkiye, gerek bölgesel gerekse küresel ölçekte üretim odaklı ekonomik büyümenin öncüleri haline gelmişlerdir'' diyen Bakan Yılmaz, Türkiye ve İran arasında Tercihli Ticaret Anlaşması imzalamak yolunda da önemli mesafeler katettiklerini belirtti.

Güncelleme Tarihi: 22 Mayıs 2012, 09:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER