Durmaz: Güvenlik Güçleri Baskı Altında

Kayseri'de Pınarbaşı Emniyet Müdürlüğü'ne yönelik terör saldırısını yapan PKK'lı grubun ilk fark edildikleri noktadan sonra 94 kilometre yol giderek eylemi gerçekleştirdiğini belirten MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz, "Uludere olayı nedeniyle baskı altına alınan güvenlik görevlileri, canlı bombaya müdahale etmekte gecikti. Bu, Uludere sendromudur" dedi.

Durmaz: Güvenlik Güçleri Baskı Altında

 

MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz, Isparta 10'uncu İl Kongresi'ne katıldı. Belediye Kültür Sarayı'ndaki kongrede Divan Başkanı seçilen Sadir Durmaz, başına Isparta gülü dökülerek karşılandı. Kongrede konuşan Durmaz, hükümete ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a 'Uludere' ve Pınarbaşı Emniyet Müdürlüğü'ne yapılan saldırı üzerinden yüklendi.
 
Uludere olayından bir gün sonra MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin 'devlet gereğini yapmıştır' sözünü hatırlatan Durmaz, "Açıkça kaçakçılık yaptıkları ortada olanların tabi oldukları bu olay, onların yaptıkları eylemlerin sonucudur. Dolayısıyla ben de buradan diyorum ki, Hantepe'de, Çukurca'da çoban zannedilerek müdahale edilmeyen teröristlerin kaç vatan evladının toprağa düşmesine sebep olduklarını hepimiz biliyoruz. Bu şartlar altında kaçakçılığın PKK terör örgütünün en önemli gelir kaynağını teşkil ettiğini birlikte değerlendirdiğimizde devlet gereğini yapmıştır, bir kez daha olursa bir kez daha yapmalıdır” diye konuştu.
 
Şırnak'ın Uludere İlçesi'nde 34 kişinin ölümüne üzüldüklerini belirten Durmaz, hükümetin bu olay nedeniyle güvenlik güçleri üzerinde baskı oluşturduğunu söyledi. Baskı altına alınan güvenlik güçlerinin Pınarbaşı Emniyet Müdürlüğü'ne saldırı düzenleyen canlı bombalara müdahale etmekte geçiktiğini kaydeden Durmaz, "Kayseri'de eylem yaptılar. Bir vatan evladı canını feda ederek oradaki birçok insanın canını kurtardı. İşte bu Uludere sendromudur. Milletin üzerinde böyle bir sendrom oluşturursanız 94 kilometre bu araç aranmadan buraya gelir. Ve en son bu işleri yaparlar" dedi.
 
Güncelleme Tarihi: 26 Mayıs 2012, 17:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER