banner51

Dünyanın En Çirkin Binasını Açıkladı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Beşiktaş Mustafa Kemal Kültür Merkezi'nde partisince düzenlenen bölge toplantısına katıldı.

İşte Kılıçdaroğlu’nun burada yaptığı konuşmadan satır başları: 
 
Bana sorarsanız “dünyanın en çirkin binası neresidir?” diye rahatlıkla diyebilirim ki Zeytinburnu’nda yükselen ve Sultanahmet’in siluetini bozan 16/6 binası.Orası daha önce TMSF’ye ait bir yerdi. Dönemin başbakanının tanıdığına satıldı ve emsal 1’den 2,5’a çıkarıldı.
Bina yapılamaz mı. Yapılabilir tabi. Ama bu kentin kaynaklarını har vurup harman savurursanız bu şehre ihanet etmiş olursunuz.
36 kat yaptılar. Sonra yüksek olmuş tıraşlanacak denildi. Tıraşlandı mı?
 
SADECE CHP İKTİDARINDA OLUR 
 
O silueti yıkmak o silueti bizim istediğimiz standartlara çekmek sadece ve sadece CHP iktidarında olur.
Bizim tarihe Sultanhamet’e, Sultanahmet’in minarelerine saygımız vardır. O binalar İstanbul’un siluetine saplanmış hançerler gibi duruyor.
O binalarda daire fiyatlar 1 ile 4 milyon dolar arasında değişiyor.
 
KİMLERİN DAİRESİ VAR?
 
Peki orada kimlerin dairesi var?
 
AKP eski Bağcılar belediye başkanı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Eski genel Sekreteri. İBB eski genel sekreter yardımcısı. İBB imar komisyonu başkanı, Zeytinburnu Belediyesi İmar Komisyonu Başkanı. Hepsinin burada dairesi var.. Ama bunların hiçbiri bankadan kredi bile çekmemiş. Götürüp nakit yatırmışlar. Neden tıraşlanamaz işte bu yüzden.Şimdi bir Başbakan var. “Başkasını muhatap almayın ben başbakanım” diyor.Eyvallah biz de seni muhatap almak istiyoruz. Sanal değil gerçek Başbakan ol.
 
Siyaseti erdem ve ahlak vesilesi yapacağız” diyor. O zaman sesleniyorum madem ki böyle diyorsun. Madem ki Şeyh Edebali’den bahsediyorsun. 16/9 kulelerini tıraşlayacak mısın tıraşlamayacak mısın.“Kadim şehirlerimizde dikey değil yatay mimariyi hakim kılacağız” diyor.Eyvallah.O zaman işe başla bakalım. Hem sen dindar olduğunu söylüyorsun. Bir hançer gibi Sultanahmet’e saplanmış olarak duruyor 16/9..Milletin hakkına uzanacak olan eli kardeşlerimiz olsa koparırız diyor. Valla kimsenin elini koparma. Oturduğun koltuğun hakkını veriyorsan 16/9’u tıraşlarsın. Yoksa senin başbakanlığın hep tartışma konusu olur.
 
TBMM BAŞKANI ÇİÇEK’E ELEŞTİRİ
 
Devlet soyulacak, tüyü bitmemiş yetimin hakkı elinden alınacak sen kalkmış hırsızları koruyacaksın. Bunu kabul edemeyiz. Hiçbir zaman TBMM başkanları hırsızları korumak gibi bir pozisyonda kendilerini tutmadılar.
 
İlk kez böyle bir pozisyonla karşı karşıyayız.
 
Önümüzdeki süreç hepimizin sorumluluk taşıdığı bir süreçtir. İstanbul talan ediliyor da başka illerde bir şey olmuyor mu? aslında Türkiye talan ediliyor.
 
Olağanüstü parlar olağanüstü rantlar var.
 
Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2014, 12:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER