banner51

'Dört Yıl Verin İşsizlik Bitsin'

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Bütün işsiz arkadaşlarıma sesleniyorum. O zaman şartlarını önüne koy ve düşün. CHP'ye sadece 4 yıl için yetki ver bak bakalım ne oluyor?" dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında konuştu. Kılıçdaroğlu'nun konuşmasından satır başları:
 
- Madencilerle ilgili yasa tasarı hazırlandı. Teklifimizi Meclis'e vereceğiz. Üç konfederasyonun, mühendislerin uzlaştığı bu teklif için gelin uzlaşalım. Yeraltında çalışanlar bizim çocuklarımız. Bu çağrı açık yüreklilikle yapıyorum.
 
- Yalvaç'ta mevsimlik işçilerimiz kaza yaptı ve birçok kişi hayatını kaybetti.
 
- CHP olarak mevsimlik işçiler için kanun tasarısı hazırladık. Başbakan Davutoğlu'na sesleniyorum, bizim bu teklifimize olumlu bak ve bunu parlamentodan çıkaralım. Bütün mevsimlik işçilerimizin sosyal güvenliği olsun.
 
- Davutoğlu, sen akademisyensin o zaman sonuna kadar araştır. Tapelerin ses kayıtlarının yüzde yüz doğru olduğuna dair kanıt var artık. Yapacağın tek şey var dosyaların üzerine gitmek.
 
- Şöyle diyeceksin kim olursa olsun sonuna kadar üstüne gideceğim.
 
- Davutoğlu'na bulunduğu konumu hatırlatıyorum. Sen başbakanlık koltuğunda oturuyorsun onun gereğini yap diyorum sana.
 
- Yolsuzluklara sahip çıkma. Ana muhalefet partisi olarak kapı gibi arkandayız yeter ki görevinin gereğini yap.
 
- G20 2015'te Türkiye dönem başkanlığı yapacak diyor. Yolsuzluk olaylarının üstüne gideceksin. Yukarda oturan abine bakacaksın. Bunları temizleyeceksin.
 
- G20 Türkiye'de yapıldığında yolsuzluk nasıl kapatılır, hazine nasıl soyulur diyebilirler.
 
-Ekim 2014, OECD’nin raporu yayınlandı. Türkiye’de rüşvet, yolsuzluk ve kara para aklamadan söz ediyor. OECD tarihinde ilk kez Türkiye bu kadar net yolsuzluk konusunda yer alıyor. Bu benim vicdanımı rahatsız ediyor. Bu ülkede yaşayan herkesin vicdanını rahatsız etmesi lazım.
 
- Davutoğlu, bu yolsuzlukların üzerine git. Emin ol saygınlık kazanacaksın, Emin ol herkesin desteğini alacaksın. Emin ol ki helal olsun diyecekler.
 
- Yolsuzlukları kapatmanın yolları için öğretirken dini, etnik kimliği, yaşam tarzını kullanacaksınız diyecekler. Biz onları kullanıyoruz yolsuzlukları unutturuyoruz diyecekler.
 
- Konuşacaksın, sesini yükselteceksin.
 
- Dini kullanıyorlar, inancı etnik kimliği kullanıyorlar. Bu ülkede yolsuzluk yapana saygı duymayız.
 
- Onun karşısında susanlara da saygı duymayız. Susmayacaksın, konuşacaksın, sesini yükselteceksin.
 
- Hayatları yalan üzerine inşa edilmiş. Daha düne kadar PKK ile görüşen şerefsizdir diyorlardı. Şimdi sekreterya kuruyorlar.
 
- Bu sorunun TBMM'de çözülmesi lazım. TBMM'yi devre dışı bırakıyorsun. Oturup pazarlık yapıyorsunuz. Kiminle pazarlık yapıyorsunuz?
 
- Sorun var çözülmesi gerekir ama yeri TBMM'dir. Kapalı kapılar ardında sorun çözmeye kalkarsanız, teslim olursunuz.
 
- İşsizlik huzursuzluğun, şiddetin, suçun kaynağıdır. İşsizlik bu kadar tehlikelidir. Bütün işsiz arkadaşlarıma sesleniyorum. O zaman şartlarını önüne koy ve düşün. CHP'ye sadece 4 yıl için yetki ver bak bakalım ne oluyor? 4 yıl sonra verdiğim sözleri tutamazsam beni alırsın görevden.
 
- Benim saraylarda oturmak gibi, yolsuzluk yapmak gibi, kul hakkı yemek gibi bir alışkanlığım yok.
 
- Merak ediyorum o bin odalı sarayda nasıl oturacaksın? Hangi yüzle, hangi vicdanla oturacaksın o sarayda?
Güncelleme Tarihi: 18 Kasım 2014, 14:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER