'Din Ve Ahlak Dersi Zorunlu Olmalı'

AK Parti Kayseri Milletvekili Pelin Gündeş Bakır, "Din bu milletin çimentosudur. Türkiye’de din ve ahlak dersleri zorunlu olmalı" dedi.

'Din Ve Ahlak Dersi Zorunlu Olmalı'
 
AK Parti İl Başkanlığı’nın Eylül ayı İl Danışma Meclisi toplantısına katılan Kayseri Milletvekili Pelin Gündeş Bakır, gençlere büyük önem verdiklerini, şimdi işgal edilen makamları yarın gençlerin alacağını söyledi. Gençlerin 12 yıl öncesi Türkiye’yi hatırlayamayacaklarını ya da çoğunun bilemeyeceğini kaydeden Bakır, şöyle dedi:
 
"Türkiye o zamanlar fakir bir ülkeydi ve milli geliri 5 bin doların altındaydı. Şimdi milli gelirimiz 10 bin doların üzerine çıktı. Hedefimiz; milli gelirimizi 25 bin dolara çıkarmak. Bunun için de bazı yapısal yatırım ve değişimler gerekiyor. Bunların başında da gençliği iyi yetiştirmek geliyor. Türk ekonomisinin dünyanın en gelişmiş 10 ekonomisi olmasını istiyorsak, gençliği çok iyi; Necip Fazıl’ın hedefindeki gibi yetiştirmemiz lazım."
 
"DİN DERSİ ZORUNLU OLMALI"
 
Gençliğin her alanda iyi yetiştirilmesine çaba harcadıklarını vurgulayan Pelin Gündeş Bakır, Avrupalıların, Türkiye’de zorunlu din ve ahlak derslerinin kaldırılmasını önerdiğini, bunu çok yanlış bulduğunu söyledi. Bakır, "Türkiye’de din ve ahlak dersleri zorunlu olmalı. Dini eğitimin zorunlu olması, 2023 hedeflerimize ulaşmaktaki en önemli unsurdur. Gerekirse müfredat revize edilmelidir" dedi. Din eğitimi konusunda Belçika’dan örnek veren Bakır, şöyle devam etti:
 
"Orada Katolik okulları vardır ve aileler çocuklarını iyi şekilde hem dini hem de ilmi eğitim almaları için bu okullara gönderirler. Çünkü Belçika’da matematik, fen, biyoloji ve diğer alanlarda en iyi eğitimi bu okullar vermektedir. Aynı zamanda da bu okullarda okuyan gençler, dinlerini öğrenir ve ahlaki kazanımlar elde ederler. Din, milletimizin çimentosudur. Din ve ahlak eğitiminin kaldırılmasını isteyenler, bu ülkenin parçalanmasını isteyenlerdir."
 
"CİHAT, KAFA KESMEK DEĞİLDİR"
 
Ak Parti Kayseri Milletvekili Pelin Gündeş Bakır, batıda yanlış tanıtılan ve anlatılamayan İslam dininin iyi öğrenilmesi gerektiğini vurgularken, Suriye ve Irak’taki IŞİD’i ’bela’ olarak nitelendirdi. Bakır, kafa kesen, zulüm yayan bu grubun İslam dinini temsil edemeyeceğini belirterek şöyle dedi:
 
"İslam anlayışı ve kültürümüzde cihat, kafa kesmek değildir. Bizim kültürümüzde cihat, okumaktır. Okuyarak, konuşarak, anlatarak cihat yapmalıyız. İslam’ı doğru yaşayarak cihat yapmalıyız. Avrupalılar, gerçek hukuku, Osmanlılardan gördü. İslam’ı doğru yaşayış, insanlara örnek oldu ve işte bu yüzden bizim dinimiz Avrupa’nın içlerine kadar kolayca yayıldı. Biz böyle bir cihadı, kalem cihadını savunuyoruz. Terör örgütü, saf, cahil gençleri canlı bomba olarak gönderiyor. O genç de pimi çekiyor, kendini havaya uçurmak pahasına orayı tahrip ediyor. Cihat bu değil. Biz gerçek İslam’ı iyi öğretmeliyiz."
Güncelleme Tarihi: 28 Eylül 2014, 15:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER