Diktatör İfadesine Tepki Gösterdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Atatürk Spor Salonu'nda, HAK- İŞ 13. Olağan Genel Kurulu ve 40. kuruluş yıl dönümü etkinliklerine katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Gerçek diktatörlere bir kez olsun diktatör diyebildiniz mi?" diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Çıkıp sağda solda pervasızca, edepsizce, ahlaksızca diktatör kavramını kullananlar var. Allah aşkına soruyorum, siz 28 Şubat'ta neredeydiniz, 12 Eylül'de neredeydiniz? 12 Eylül'ün paşası cumhurbaşkanlığı yaparken bir kez olsun bu kelimeyi, bu kavramı kullanabildiniz mi? Gerçek diktatörlere bir kez olsun diktatör diyebildiniz mi? Diyemezler, diyemediler. Çünkü bunlar cennetmekan Sultan Abdülhamit Han'a diktatör diyenlerin adeta neslidir, onların devamıdır" dedi. 
 
"HEPSİ BERABER ORTAK OLARAK BU EYLEMİ PLANLAMIŞLARDIR"
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Garın önünde yaşanan olay, terörün nasıl kolektif uygulandığını gösteren bir olaydır. Kalkıyorlar 'Burayı DAEŞ yaptı, bilmem kim yaptı'. Bu tamamen kolektif bir terör eylemidir. Burada DAEŞ de var, PKK da var, burada el Muhaberat da var, burada Suriye'nin kuzeyindeki PYD terör örgütü de var. Hepsi beraber ortak olarak bu eylemi planlamışlardır" diye konuştu.
 
Güncelleme Tarihi: 22 Ekim 2015, 17:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER