banner51

'Devlete Sövüyorlar'

Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve TBMM İdare Amiri MHP Aydın Milletvekili Ali Uzunırmak’ın projelerinin tanıtım toplantısına katılan TBMM Başkan Vekili Meral Akşener, hükümeti eleştirdi. Akşener, "Andımız’ın ’Varlığım Türk Varlığına armağan olsun’ kısmından da rahatsız olmuşlar. Varlığını yeşil dolarlara armağan edersen, Türkiye’ye armağan edecek varlık kalmaz. Andımız gitti. Türk Milleti demekten kaçan milletvekilleri, devlet kavramına sövmeye başlayan milletvekilleri çoğaldı"

'Devlete Sövüyorlar'
 
MHP aydın Milletvekili, TBMM İdare Amiri ve Aydın Büyükşehir Belediye başkan Adayı Ali Uzunırmak’ın projelerinin tanıtıldığı toplantı, Aydın Atatürk Kapalı Spor Salonu’nda yapıldı. Aydınlı mahalli sanatçı Yıldırım Yıldızdoğan’ın şarkıları ile başlayan proje ve aday tanıtım toplantısına, TBMM Başkan Vekili ve MHP İstanbul Milletvekili Meral Akşener, İzmir Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Burhan Özfatura, MHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Taşer, MHP Aydın İl Başkanı Fevzi Köse, MHP İlçe Başkanları ve Belediye Başkan Adayları ile çok sayıda partili katıldı.
 
FEVZİ KÖSE, "17 İLÇEYİ DE ALACAĞIZ"
 
Sadece Büyükşehir’i değil, 17 ilçenin hepsini alacaklarını belirten MHP İl Başkanı Fevzi Köse, "Bu salonda 30 Mart umudunu görüyorum. 30 Mart’ta Ali Uzunırmak’la Aydın’ı kucaklayacağız. Buna inancım var. Salondaki tablo 30 Mart’ın garanti olduğunu gösterdi. Aydın’ın önünü açacağız. Bizim siyaset anlayışımızın odak noktası sevgi. Sevgi ile Aydın’ı kucaklayacağız, Aydın’ı Süper Lig’e çıkaracağız" dedi.
 
BURHAN ÖZFATURA: "TÜRKİYE DİKTATÖRLÜĞE GİDİYOR"
 
Toplantıya katılan İzmir’in eski belediye başkanlarından Burhan Özfatura, MHP gençliğinin karşısında olmak için daveti kabul ettiğini belirterek, "70 yıllık hayatımda hiç bu kadar karamsar olmadım. Yıllardır tanıdığımız kişiler iktidara geldiğinde huy değiştirerek, Türkiye’yi kaosa soktu. Ak Parti’nin alternatifi biziz. Bu seçim çok önemli. Türkiye diktatörlüğe gidiyor. Türkiye’de şuan demokrasinin ’d’si bile yok. Hiçbir zaman fikir irade hürriyeti bu kadar engellenmemişti. Türkiye’nin demokrasini ve hürriyetini kurtarmak için çok önemli bir seçim. Hiçbir zaman fikir hürriyeti bu kadar engellenmemişti. Yolsuzluklar böylesine inkar edilmemiş, yalanların arkasına sığınılmamıştı. Bu seçimin konusu vatana sahip çıkma olayı" dedi.
 
Abdullah Öcalan’ın eş başbakanlık yaptığını iddia eden Özfatura, "Terörist başı İmralı’da eş başbakan olarak görev yapıyor. Emniyet ve yargı teşkilatı hallaç pamuğu gibi dağıtılıyor. Paralel devletmiş, darbe varmış. Türkiye’de asıl darbeyi yapan iktidardır. Paralel devlet denileceğine, hesap verselerdi kahraman olurlardı. Bu iktidar yeri çok kolay doldurulacak bir iktidardır. Halkımız MHP’ye destek vermeli" diye konuştu.
 
AKŞENER: "AKP, CHP VE BDP MİLLETVEKİLLERİ ARASINDA EN DÜRÜSTLERİ HASİP KAPLAN"
 
Burhan Özfatura’nın ardından söz alan TBMM Başkan Vekili Meral Akşener, 6 yıldır meclisi yönettiğini belirterek, "Bu arkadaşların Andımız’ın ’Ne Mutlu Türküm Diyene’ kısmından rahatsızlıklarını bilirdim de, ’Varlığım Türk Varlığı’na armağan olsun’ kısmından da rahatsız olmuşlar. Varlığını yeşil dolarlara armağan edersen, Türkiye’ye armağan edecek varlık kalmaz. Andımız gitti. Türk Milleti demekten kaçan milletvekilleri, devlet kavramına sövmeye başlayan milletvekilleri çoğaldı" dedi.
 
Uludere olayları hakkında mecliste yapılan konuşmaları değerlendiren Akşener konuşmasında şunları söyledi: "Uludere olayları ile ilgili mecliste konuşan 3 partinin milletvekilleri de, devletin vatandaşını öldürdüğünü, tarihi ile yüzleşmesi gerektiğini, devletin cürüm işlediğini söylediler. Ama en dürüstleri BDP Milletvekili Hasip Kaplan’dı, O dedi ki ’katil devlet.’ Öbürleri bunu diyemediler ama kulaklarını başka yerden göstererek aynı şeyi söylediler. Sadece MHP milletvekilleri özellikle BDP’nin değirmenine su taşıyan 2 partiyi kınadı."
 
MERAL AKŞENER, "BİZDEN KAÇAMAYACAKLAR"
 
Yolsuzluk operasyonun ardından güvenlik güçleri ile yargıya yapılan müdahaleyi de eleştiren Meral Akşener, "Hakimden kaçabilirsin, polisten, hukuktan kaçabilirsin, ama bizden kaçamayacaklar. Gördüğüm o dur ki, Milliyetçi Hareket ensede. Biz vatan evlatları için varız. Son dönemde gördük ki bazıları bakan evlatları için varmış. Ülkücü hareket her zaman vatan evlatları için olmuştur" dedi.
 
"BAŞBAKAN HAKLIYMIŞ"
 
Konuşması sık sık ’Türkiye seninle gurur duyuyor’ sloganları ile kesilen TBMM Başkan Vekili Meral Akşener sözlerine şöyle devam etti: "Bir sabah kalktık ki ülke soyulmuş. Hem de nasıl soyulmuş. Bir bakanın odasında 5 kasa, bir para sayma makinesi. E hoşgörün o kadar para parmakla sayılsa, parmak su toplar, yazık. Onun için babacığı para sayma makinesi koymuş. Başbakan ’hırsızlık babadan oğula geçer’ demişti. El hak, sayın Başbakan haklıymış. Adam kendini biliyormuş."
 
"DEVLET BAHÇELİ İÇ ÇATIŞMAYI ÖNLEMEK İÇİN ÇALIŞIYOR"
 
MHP lideri Devlet Bahçeli’nin iç çatışmayı önlemeye çalıştığının söyleyen Akşener, "30 Mart’ta ya hırsızlıklara dur diyeceksiniz, ya da ’soymaya devam et arkadaş’ diyeceksiniz. Ya Abdullah Öcalan ikinci eşbaşbakan, başbakanla dönüşümlü başbakanlık yapacak. Bir katilin, terör başının akıl hocalığının kabul edildiği, hem de başbakan seviyesinde kabul edildiği Türkiye zilletine dur diyeceğiz. Aksi takdirde Allah yeniden Atatürk’ü gönderir mi, göndermez mi bilmiyorum. Devlet Bey var, bir iç çatışmanın önüne geçmek için her şeyi yapıyor. Türkiye’nin teminatı MHP’dir. Genel başkanımız çok söze gerek yok ’Hadi’ deseydi ne olurdu" dedii.
 
PROJELER ANLATILDI
 
Konuşmaların ardından Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ali Uzunırmak ve ekibi tarafından geliştirilen projeler sinevizyon aracılığı ile tanıtıldı. Projelerini katılımcılarla paylaşan Uzunırmak, "Türkiye’de, Aydın’da, Milliyetçilerin demokratların kimin karşısında nasıl konuşlandığını görmek isteyenler bu salona baksınlar. Yarınlarda Aydın’da zulüm düzeninin, kargaşanın, haksız rekabetin, darmadağınık olan belediye bütçesinin sorumsuzca harcanmasının, ihtiyaca göre değil yapmış olmak için yapılan yatırımlarının boşa gitmesinin alternatifini arayanlar bu salona baksınlar. Bu salon onların hepsine verilecek en güzel cevaptır" dedi.
 
128 proje hazırladıklarını söyleyen Uzunırmak, "ARGE arkadaşlarımızla çalışmalar yaptık. Bizim ana stratejik temel üzerine oturtulmuş 128 projemiz bulunmakta. Makro ve mikro ölçekli olarak ayrılmış, sınıflandırılmıştır. Birinci stratejimiz, Aydın’ı yarınlarda altyapısıyla üst yapısıyla, yeşil alanlarından, mimarisinden, trafik kirliliğine varıncaya kadar düşündük. Ruhu ve kimliği olan estetik kentler yaratmak. Kentler de canlılar gibidir, yaşarlar yaşlanırlar. Yaşlanan kent bölgelerimizi restore ederek ve Avrupa kentsel şartlarının daha ötesinde estetik şekilde inşa etmeliyiz. Zenginleşen, refahı artan bir Aydın meydana getirmek. Denizli ile İzmir arasında sıkışan Aydın’ın kabuğunu kıracak, layık olduğu seviyeye getireceğiz. İlk yılımızda 8 bin kişilik iş alanı meydana getireceğiz. Bunlar Aydın’ın çocukları olacak. 5 yılda 20 bin kişilik istihdam olacak" diye konuştu.
 
ADAYLAR EŞLERİ İLE BİRLİKTE SAHNE ALDI
 
Projelerin tanıtımının ardından ilçe belediye başkan adayları eşleri ile birlikte sahneye davet edildi. İl Genel Meclisi Başkanı ve Köşk Belediye Başkan Adayı Hayri Güleç, toplantı sırasında rahatsızlanarak toplantıdan ayrıldığı için aday tanıtımına katılamadı. Öte yandan Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ali Uzunırmak’ın da mide spazmı geçirdiği ve serum yedikten sonra proje tanıtım toplantısına katıldığı öğrenildi.
 
TANITILAN PROJELER
 
Kadınlara saygı kapsamında Bedesten Kültür ve Sanat Merkezi, 2 bin 500 kişinin istihdam edileceği 160 okul öncesi eğitim kurumu, Aydın ili genelinde sporcu üreten bir kent oluşturmak için 160 kulübün tamamının modern binalarda antrenman ve maç yapacakları spor salonları, Deve Güreşi Arenası, üç yıl içinde tamamlanacak İkizdere Çayı üzerinde Ayland Eğlence Dünyası, Engelliler Hizmet ve Rehabilitasyon Merkezi, hayvanlar için Can dostlar Eğitim Merkezi, Organize Besi Bölgeleri, Muhtar Evleri Projesi ile modern muhtarlık binaları, Efeler’de Zafer Meydanı’nda ilçe minibüsleri için ve pazar için 9 katlı Zafer Projesi, Aydın Deniz Otobüsleri (ADO) deniz yolu projesi, Söke Çayı Projesi, Söke Priene Havaalanı Projesi.
Güncelleme Tarihi: 13 Şubat 2014, 00:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER