banner51

'Demokratik Eylemlere Başvuracağız'

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, bakanlarla ilgili fezlekelerin TBMM’ye gelmemesini eleştirdi. Tekin, "Bu fezlekelerin gelmesi için CHP olarak kamuoyunda daha çok dillendireceğiz ve çeşitle bölgelerde bununla ilgili demokratik eylemlere başvuracağız" dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, TBMM Başkanı Cemil Çiçek’i ziyaretinden sonra TBMM’de basın toplantısı düzenledi. Tekin, Meclis başkanına nezaket ziyaretinde bulunduğunu söyledi. 17 Aralık rüşvet ve yolsuzluk operasyonuna değinen Tekin, "Savcılar, polisler, paralel örgütler, bunların hepsini bir tarafa bırakalım, bir an bunları doğru varsayalım, bir tek şey istiyorum, İranlı işadamı Reza Zarrab’ın ofisine gelen ve giden ziyaretçilerin kimler olduğunu açıklayın. Burası türbe mi, ne işiniz var burada? Oradaki MOBESE sistemlerini açalım halka" dedi.
 
Türkiye’nin olağan üstü hal dönemi yaşadığını belirten Tekin, "Kılıçdaroğlu’nun fezlekesi 24 saat’i bırakın, 12 saat içinde geldi. Sadece düşüncesini ifade ettiği için fezlekesi jet hızıyla geldi. Bu fezlekeleri geciktirerek ne yapmak istediklerini ben merak ediyorum. ’İnceliyoruz’ demişti, ancak Adalet Bakanlığı’nın fezlekeleri inceleme yetkisi yoktur. Bu fezlekelerin ivedilikle TBMM’ye gelmesi lazım. Bir çok siyasetçi ve bakan ile ilgili çok önemli iddialar var, bunları kapatmamız mümkün değildir. Bu fezlekelerin gelmesi için CHP olarak kamuoyunda daha çok dillendireceğiz ve çeşitle bölgelerde bununla ilgili demokratik eylemlere başvuracağız" dedi.
 
Bir gazetecinin, internet düzenlemesiyle ilgili sorusuna Tekin, "Hadi buraları kontrol ettiniz, diğer ülkeleri nasıl kontrol edeceksiniz. Bu kabul edilebilecek bir anlayış değil. Sayın Başbakan’ı dinleyenlerle ilgili bir soruşturma açıldı mı? Bir Başbakan kendisi itiraf ediyorsa, ona rağmen bir soruşturma açılmamışsa bu çok manidar. CHP’nin dinlendiğini, MHP’nin takip edilmesini gazetelerin yazmasına rağmen, iktidar milletvekillerinin bir tanesi bir demeç bile vermediler. Sayın Kılıçdaroğlu’nun nefesini dinlesen ne olur, ihale almaz, vermez, dinlerseniz boşa dinlemiş olursunuz. Size dokununca şimdi feryat ediyorsunuz" diye cevapladı.
Güncelleme Tarihi: 03 Şubat 2014, 12:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER