'Demokrasimizi En İyi Dereceye Taşıyacağız'

İçişleri Bakanı Efkan Ala, Mardin temaslarının ardından uçakla Şanlıurfa’ya geçti. Bakan Ala, Türkiye’nin tamamının ekonomik ve sosyal açıdan kalkınması için çabaladıklarını ve demokrasiyi en iyi dereceye taşımanın gayreti içerisinde olduklarını kaydetti.

'Demokrasimizi En İyi Dereceye Taşıyacağız'
Şanlıurfa’ya akşam saatlerinde gelen İçişleri Bakanı Efkan Ala, ilk olarak Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük’ü ziyaret etti. Valilik ziyaretinde gazetecilere konuşan Bakan Ala, bölgede ciddi dalgalanmalar ve sorunlar yaşandığına ifade etti. Suriye ve Irak’ta yaşanan gelişmelerin Türkiye’yi de etkilediğine vurgu yapan Bakan Ala, "Yanı başımızda büyük bir problem yaşanırken, oradan kaçıp ülkemize gelen kardeşlerimize en az problemle hayatlarını devam ettirme konusunda elimizden geleni yapıyoruz. Bu konuda dünyada da ciddi bir yardım alamadığımız da ortadadır. Ama uluslararası platformlarda bu sorunu sürekli dile getiriyoruz" dedi.
 
Ekonomik yönden kalkınacak Türkiye’yi sosyal refah devleti yapma gayreti içerisinde olduklarını dile getiren Bakan Ala şöyle dedi: "Demokrasimizi en iyi dereceye taşımanın içerisindeyiz. Bu imkanları ve gücün bize milletimiz verdi. Adeta Türkiye’nin önüne bir siyasi otoban yaptı. Ama maalesef bölgemizde, bazı ilçelerde bu otobana hendek kazmaya çalışanlar, bomba yerleştirmeye çalışanlar oluyor. Bu otobanın Türkiye’ye sağladığı olumlu atmosferi terörize etmeye çalışanlar oluyor. Türkiye çok büyük meseleleri aştı. Bu meseleleri de aşacaktır. Biz el birliğiyle, güç birliğiyle bu konularda önemli mesafeleri de alacağız. Bu konulara da çözümümüzü ortaya koyacağız. 78 milyon insanlarımızın emin adımlarla yürümesini sağlayacağız."
 
Türkiye olarak önlerine koydukları hedeflere ilerleme konusunda asla tereddütleri olmadığını dile getiren Bakan Ala şöyle devam etti: "Bizim kararlılığımız tamdır. Ortaya koymuş olduğumuz bu hedeflere emin adımlarla yürüyeceğiz. Gelişmiş bir demokrasi kalkınmış, sosyal refahı sağlanmış, huzuru ve güveni sağlanmış olarak dünyanın ilk 10 ülkesine girebilecek bir Türkiye hedefliyoruz. Buna ilişkin her reformu yapacağız. Bunun için her adımı atarak Türkiye’yi oraya taşıyacağız. İkincisi de buraya giderken önümüze çıkacak, terörle de etkin ve kararlı bir mücadele yapacağız. Burada kesinti olmayacaktır. Başka yolumuza çıkan bizim geçmiş 2002’den beri olan ve zaman zaman yol kesmiş başka unsurlarla da milletimizden aldığımız güçle kararlı mücadelemizi sürdüreceğiz."
 
Baka Ala konuşmasının ardından Vali Küçük ve ilçe kaymakamları ile toplantı yaptı, ardından Emniyet Müdürlüğü’ne geçti.
Güncelleme Tarihi: 25 Aralık 2015, 21:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER