DBP, Hakkari'de 'Kara Bayram' İlan Etti

Hakkari’de Demokratik Bölgeler Partisi (DBP), Suriye’nin Kobani kentinde IŞİD’in saldırılarına maruz kalarak zor günler geçirenler için bu bayramı ’kara bayram’ olarak ilan ettiklerini duyurdu. DBP vatandaşlardan, bayramda alınacak kurbanlıkları, makbuz karşılığı Kobani’de yaşayanlar için bağışlamalarını istedi.

DBP, Hakkari'de 'Kara Bayram' İlan Etti
 
DBP Hakkari il binasında düzenenen basın toplantısına Hakkari Belediye Başkanvekili Nurullah Çiftçi, DBP Hakkari il Eş Başkanı Mehtap Daştan Demirel, HDP Hakkari il Eş Başkanı Rahmi Temel, İl Genel Meclisi Başkanı Lokman Özdemir, DTK Delegesi Hatice İdem katıldı. DBP Hakkari İl Eş Başkanı Mehtap Daştan Demirer, Kobani’de yaşanan savaş nedeniyle bu yıl Hakkari’de bayramı ’kara bayram’ olarak ilan ettiklerini belirterek şunları söyledi:
 
"Orta Doğu’da, özelde de Rojava’da son günlerde gelişen olaylar halkımızı derinden yaralamıştır. Bundan dolayı bu Kurban Bayramı’nı kara bayram ilan ediyor ve kutlamayacağımızı bildiriyoruz. Bizler bu kara bayramda Kobani’ye ve direnişe destek olmak amacıyla tüm halkımıza Kobani’ye, Suruç’a gitmeleri konusunda çağrıda bulunuyoruz."
 
Hakkari’de kurban keseceklere de çağrıda bulunan Demirer makbuz karşılığında, Kobani’de yaşayanlar için kurban etlerini, derilerini veya kurban karşılığında para vermelerini istedi. Demirer bunun için kentin 4 yerinde stant açtıklarını söyledi.
Güncelleme Tarihi: 03 Ekim 2014, 11:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER