banner9

Davutoğlu'ndan Vize Müjdesi

Başbakan Ahmet Davutoğlu, "En geç ekim ayında vatandaşlarımızın Avrupa'ya vizesiz olarak seyahat etmesini sağlayacağız" dedi. Erken seçim iddialarını yalanlayan Başbakan "Açık ve net olarak ifade edeyim ki 1 Kasım seçimlerinde demokratik istikrarı bulan Türkiye'nin, bugün itibariyle erken seçim gibi bir gündemi yoktur" diye konuştu.

Davutoğlu'nun grupta yaptığı konuşmasından satırbaşları şöyle:
 
En geç ekim ayında vatandaşlarımızın Avrupa'ya vizesiz olarak seyahat etmesini sağlayacağız.
 
Biz söz verdik mi, sözümüzün gereğini yerine getiririz.
 
Biz mülteciler meselesini bir para meselesi olarak görmüyoruz. Biz insani vazifemizin gereğini yerine getiriyoruz.
 
Herkes net bir tutumla terörün karşısında yer almalıdır. Bizim için iyi terörist kötü terörist yoktur. ABD Başkan yardımcısı Biden ile Suriye, Irak ve Kıbrıs konusunu ele aldık. Bizim için PKK ile PKK'nın Suriye kolu PYD ve YPG arasında fark yoktur. Bizler DAEŞ, PKK veya El Kaide gibi bütün örgütlerle mücadelemizi sürdüreceğiz.
 
KÜRTLERİN OLMADIĞI MASA EKSİK KALIR... BİZ YPG'YE KARŞIYIZ
 
Biz Suriye'de Kürtlerin, Arapların, Türkmenlerin, Sünnilerin, Nusayrilerin, Hrıstiyanların hep beraber, bir arada olduğu bir masa olması gerektiğini düşünüyoruz. Kürtlerin masada bulunması bir zarurettir. Kürtlerin olmadığı bir masa eksik olacaktır. Ancak biz Kürtlerin değil, Kürtlere de zulmeden YPG'nin ve PYD'nin masaya oturmasına kesinlikle karşıyız.
 
YERLERİ REJİMİN YANI
 
Bir terör örgütünün bu müzakerelere katılması bizim için kabul edilebilir değildir. PYD’ye o masada yakışan yer, onurlu mücadele veren muhaliflerin yanı değil, rejimin yanıdır. Onlar hiçbir şekilde Suriye halkını temsil edemez, edemeyecektir.
 
Muhalefet aynı bozuk plağı çalmaya devam ediyor. Türkiye zor bir coğrafyada her şeyi göğüslemek zorunda. 
 
Türkiye dünyanın yükselen ekonomileri arasında. Muhalefetten Türkiye'ye hiçbir katkı gelmiyor. 
 
KILIÇDAROĞLU'NA TEPKİ
 
Sayın Kılıçdaroğlu yine maalesef bir siyasi parti liderine yakışmayacak bir tutum izledi. Bulunduğu yüksek makama, milletin oylarıyla seçilmiş Sayın Cumhurbaşkanımıza kullandığı üslup asla kabul edilemez, asla kabul edilmeyecektir.
 
Sizin millet iradesine, Cumhurbaşkanı makamına saygınız bu mudur? Bu millet size ders üstüne ders verdi, her seçimde sizi sandığa gömdü ama hiçbir şey öğrenmediniz.
 
Birçok konuda farklı düşünebilirsiniz ama oturduğunuz koltuğa saygı gösterecektiniz.
 
Bu saygısızlığınız yüzünden seçmen sizi sandığa gömdü. Kılıçdaroğlu bilsin ki Türkiye bu köhne siyasi anlayışları çoktan aştı. 
 
Kadrolar değişir ama CHP'nin kafası değişmiyor. Partilerinin kongresinde bile vizyon çizmek yerine hakaret ediyorlar. 
 
ERKEN SEÇİM İDDİASI...
 
Açık ve net olarak ifade edeyim ki 1 Kasım seçimlerinde demokratik istikrarı bulan Türkiye'nin, bugün itibariyle erken seçim gibi bir gündemi yoktur. Türkiye'nin kaybedeceği bir  dakikası bile  yoktur.
Güncelleme Tarihi: 26 Ocak 2016, 14:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER