Davutoğlu'na Bonzai Yanıtı!

AK Parti'ye ve Başbakan Davutoğlu'na seslenen MHP Lideri Bahçeli, ''Hadi buyurun idam cezasıyla ilgili düzenlemeyi hemen hazırlayın, harekete geçin de ne kadar dürüst ve sözünüzün eri olduğunuzu görelim'' dedi. Bahçeli'den Davutoğlu'na bonzai yanıtı da geldi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında konuştu.
 
İdam cezası tartışmalarıyla ilgili AK Parti'ye ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'na seslenen Bahçeli, ''Hadi buyurun idam cezasıyla ilgili  düzenlemeyi hemen hazırlayın ve hemen harekete geçin de ne kadar dürüst ve sözünüzün eri olduğunuzu görelim'' dedi.
 
DAVUTOĞLU'NA BONZAİ YANITI
 
Başbakan Davutoğlu'na bonzai yanıtı da veren Bahçeli, ''Sayın Davutoğlu aklınca İç Güvenlik Paketi'ne itirazımızdan dolayı bizi HDP ile aynı kareye sokmuş, ismimin başına da molotof ve bonzai çirkin sıfatlarını iliştirmiştir. Sen bu sözleri ya haplandın da kullandın ya da tehditle söyledin'' diye konuştu.
 
BAŞBAKAN NE DEMİŞTİ?
 
Başbakan Ahmet Davutoğlu Ordu'da, CHP ve MHP’nin İç Güvenlik Paketi açıklamalarını eleştirip, ''Eğer, Meclis'te bu yasayı engellemeye kalkarlarsa onların hepsine bonzai taraftarları diyeceğiz. 'Bonzai Bahçeli', 'bonzai Kılıçdaroğlu', 'molotof Bahçeli', 'molotof Kılıçdaroğlu', unvanları bu olacak'' demişti.
 
Türkiye'nin ekonomisine de değinen Bahçeli, ''Aç ve açıkta kim varsa elinden tutacağız. Elimizi uzatıp gönlümüzü açacağız. Orta sınıfa soluk aldıracağız. Zenginden fakire doğru gelir transferi sağlayacağız'' ifadesini kullandı.
 
Bahçeli'nin açıklamalarından öne çıkan satır başları şöyle:
 
''Gelişmiş ülkelerde de işsizlik var ne yapalım diyen 17-25 Aralık failleri çoktan günaha batmışlardır. Trabzonlu Dursun, İzmirli Filiz, Tekirdağlı Kaan işsiz kalmışsa bunun vebali haram yiyen AKP zihniyetinin sırtındadır. Birkaç kişinin istihdam edileceği işlere binlerce insanımız müracaat ediyorsa suçlu bellidir. AKP yakın, yandaş, hısım, dünür ve akrabalara iş bulma, bunları işe sokma, yağmadan pay verme hususunda beceriklidir. AKP kul hakkını yemede, insan şerefini çiğnemede, hazine kaynaklarını dağıtmada rakipsizdir. Yolsuzluk yoksulluk ve rüşvet mekanizmasının mimarı AKP’dir. Bize göre işsizlik bir kader değildir. MHP işsizliği yenecek kuvvet ve azme ziyadesiyle sahiptir.
 
''ZENGİNDEN FAKİRE DOĞRU GELİR TRANSFERİ...''
 
Aç ve açıkta kim varsa elinden tutacağız. Elimizi uzatıp gönlümüzü açacağız. Orta sınıfa soluk aldıracağız. Zenginden fakire doğru gelir transferi sağlayacağız. İşsizlik ödeneğinden yararlanma şartlarını esnetmeyi, 4/C'lilere kadro vermeyi, taşeron işçileri kadrolu yapmayı, emeklilikle yaşa takılanlarla ilgili biriken sıkıntıları gidermeyi, ihtiyaç sahibi her aileden en az bir kardeşimize iş imkanı sağlamayı, kamuda boş kadrolara atama yapmayı, üniversiteyi bitirmiş evlatlarımızın yüzünü güldürmeyi mutlaka başaracağız, yapacağız.
 
''HERKES ÖZGECAN İÇİN AĞLAMIŞTIR''
 
Soğukkanlı katiller Özgecan'ın canını almıştır. Bu cinayete yurt çapında büyük bir tepki gösterilmiştir. Caniyi protesto etmiştir. Herkes Özgecan için ağlamıştır. Kadına kıza çocuklara yönelik şiddet niçin bu denli yaygınlık kazanmıştır? Sorun yetişme şartlarında mıdır, eğitim ve geleneklerde midir? Konunun uzmanları bugün düşünmeyecek de ne zaman dile ve insafa geleceklerdir. İdam cezası getirilse de şiddet durmayacaktır. Gazetelerin 3. sayfası kandan geçilmiyor. Sadece ocak ayında 20 kadın öldürüldü. Vahşet dili niçin bu kadar hakim?
 
''HADİ İDAM CEZASINA DAİR DÜZENLEMEYİ HAZIRLAYIN DA GÖRELİM''
 
Herkes idam cezasının tekrar getirilmesi için yorum yapmaktadır. AKP toplumsal tepkiyi eritmek için bu tartışmaların önünü açmaktadır. Burada çok ciddi bir samimiyet noksanlığı olduğu nettir. Madem idam cezasına ihtiyaç vardır o zaman AKP'nin önüne geçen elini tutan da yoktur. Başbakan'a ve partisine sesleniyorum hadi buyurun idam cezasıyla ilgili  düzenlemeyi hemen hazırlayın ve hemen harekete geçin de ne kadar dürüst ve sözünüzün eri olduğunuzu görelim.
 
''KİMİN HDP'NİN KUYRUĞU KİMİN PKK'NIN UŞAĞI OLDUĞUNU AZİZ MİLLETİMİZ BİLİYOR''
 
Davutoğlu aklınca İç Güvenlik Paketi'ne itirazımızdan dolayı bizi HDP ile aynı kareye sokmuş, ismimin başına da molotof ve bonzai çirkin sıfatlarını iliştirmiştir. Sayın Başbakan kendini fazla zorlama fazla yorulma kimin HDP'nin kuyruğu kimin PKK'nı uşağı olduğunu aziz milletimiz gayet iyi biliyor.
 
''HDP İLE YANYANA GELMEMİZ KIYAMETTE BİLE OLMAZ''
 
Bizim HDP ile yan yana gelmemiz kıyamette bile olmayacak bir şeydir ama siz ve saraydaki haminiz PKK kovanına gireli, HDP'nin çanağından tıka basa yiyeli çok seneler olmuştur.
 
''BU SÖZLERİ YA HAPLANDIN DA KULLANDIN YA DA TEHDİTLE SÖYLEDİN''
 
Sayın Davutoğlu, senin sağ gözün İmralı canisi ise sol gözün 17-25 Erdoğan'dır. Molotof ve bonzai iftirasına gelince; sen bu sözleri ya haplandın da kullandın ya da tehditle söyledin.''
Güncelleme Tarihi: 17 Şubat 2015, 12:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER