Davutoğlu Ordu'dan Yüklendi!

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Ak Parti Ordu 5’inci Olağan İl Kongresi’ne katıldı. Vali Kemal Yazıcıoğlu Spor Salonu’nda yapılan kongre salonuna saat 13.10’da gelen Başbakan Davutoğlu partililerin sevgi gösterileriyle karşılandı.

 
Başbakan Davutoğlu, salondaki partilileri selamlayarak burada bulunanlara karanfil dağıttı. Kongrede bir konuşma yapan Başbakan Davutoğlu’nun sözleri partililer tarafından sık sık tezahüratlarla kesildi. Başbakan Davutoğlu coşkuyla destek vererek partililere "Miting yapmak başka bir şey maşallah Karadeniz dalgası gibi hiç durmuyorsunuz" dedi.
 
Türkiye’nin kuzey, güney, doğusu ve batısında da olduklarını söyleyen Başbakan Davutoğlu, şöyle devam etti:
 
"Ama diğer partilere bakın. Onların hayalleri bizim gerçeklerimize ulaşamaz. Bizim hayallerimiz ise Türkiye’nin geleceğini ilmik ilmik dokuyan hayaller. Ne Kılıçdaroğlu, ne Bahçeli, ne Demirtaş ne de Pensilvanya’nın tuzakları Türkiye’nin hayallerinin gerçekleşmesine engel olamayacak. Biz inadına demokrasi demeye, barış, çözüm süreci kardeşlik demeye devam edeceğiz. Türkiye 12 yılda büyük demokratik devrimlere imza attı. Bütün yasakları kaldırdık. Yasaksız bir Türkiye inşa etmek için yola çıktık ama aynı zamanda güveni ve huzuru da inşa etmek zorundayız. İç Güvenlik Paketini meclise sunduk diye sinir uçlarına dokunmuşcasına ayağa kalkıyorlar. Bu hafta bu yasa görüşülmeye başlayacak. Bu yasanın tek hedefi vardır. Türkiye’nin huzurunu bozacak hiçbir provakötöre fırsat tanımayacak. Diyorlar ki ‘Bu paket özgürlükleri kısıtlayacak’ Molotof kokteyli ile kimse gösteri yapamayacak. Bir yerde bir grup vatandaşımız toplantı ve yürüyüş yapıyorsa o vatandaşların arasına kimse molotof kokteyli ile giremeyecek. Bunun nesine karşı çıkıyorsun Bahçeli, Kılıçdaroğlu, Demirtaş. Molotof kokteyli doğu ve güney doğu illerimizi ateşe boğmuştur. Gezi olaylarında İstanbul’un semtlerini ateşe boğmuştur. Gencecik kızlarımız molotof kokteyli ile yanmıştır. Biz bu ülkenin sokaklarını vandallara, teröristlere terk etmeyeceğiz. Aziz Ordulular demokrasiyi savunmuş Ordulular, Kılıçdaroğlu’nun kafasındaki plan Türkiye’yi seçime değil, kaosa götürür. Onun için Kılıçdaroğlu kendine güveniyorsan halkı sokağa çağırma, halkı bizim gibi sandığa çağır."
Güncelleme Tarihi: 14 Şubat 2015, 15:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER