'Darbeciler Yargılanıyor, Cezasını Bulacaklar'

Başbakan Yardımcısı Arınç, ''Bugün, darbeleri yapanlar yargılanıyor. Hakkını görecek, cezasını bulacak'' dedi.

'Darbeciler Yargılanıyor, Cezasını Bulacaklar'

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, ''Bugün, 12 Eylül'ü yapanlar, 28 Şubat'ı yapanlar yargılanıyor. Hakkını görecek, cezasını bulacak. Bundan sonra, kimse halkın seçtiğini darbeyle hileyle düşürmeyi aklından geçiremeyecek'' dedi. Elazığ'da gezi ve incelemelerini sürdüren Arınç, Kovancılar Belediyesi'nin düzenlediği toplu açılış törenine katıldı.
Arınç, törende yaptığı konuşmada, Kovancılar Belediye Başkanı Bekir Yanılmaz'ın da 3 dönemdir Kovancılar halkına hizmet ettiğini hatırlatarak, bu dönemlerdeki yatırımlarla Kovancılar'ın geliştiğini söyledi.
AK Parti hükümetleri döneminde sağlık, ulaşım ve eğitim alanlarındaki gelişmeleri anlatan Arınç, eskiden uçağa ağzında puro, kafasında şapkası olanların bindiğini, şimdi ise her vatandaşın hava yolunu kullanabildiğine dikkati çekti.

Arınç, ''Eskiden 1 milyon dolar kredi bulmak için yalvar yakar, ricacı olan Türkiye, şimdi IMF'ye borç verecek duruma geldi. Fakirimize, yoksulumuza dağıtıyoruz. Memurumuza, işçimize dağıtıyoruz. Her yaptığımız iş milletimizi rahatlattı, memnun etti. Hamd olsun ki Türkiye'deki bütün sektörler gelişmeye başladı. İhracatımız arttı. Milli gelirimiz 5 misli artı'' şeklinde konuştu.
''Biz ayrımcılığı kaldırdık. İnsanımıza kötü gözle bakılmasına engel olduk'' diyen Arınç, geçmişte insanların, ilerici, gerici, Sünni, Alevi diye birbirine düşman ettiklerini ifade etti.

Suriye'de yaşanan zulmün durdurulmasını istediklerini vurgulayan Arınç, ''Suriye yönetimiyle kavgamız var. Suriye yönetimi halkına zulüm ediyor. Her gün, onlarca insan top ateşi, tank ateşi altında kalarak ölüyor. Bizler aynı coğrafyanın insanlarıyız, birbirimizle akrabayız. Zulüm görmelerine razı olamayız. Başındakilere, 'silahları susturun, halkınızın sözlerine kulak verin' diyoruz'' dedi.
Türkiye'nin güçlü bir ülke olduğunu ve dünyada sözü dinlenen bir ülke konumunda bulunduğunu vurgulayan Arınç, ''Türkiye sözüne dikkat edilen bir ülkedir. Bundan sonra da böyle olacaktır. Bu ülkedeki başbakan bugüne kadar örneği görülmemiş, geçmişte de örneği görülmemiş kahramanlığın timsalidir. İlk defa bir başbakan, İsrail cumhurbaşkanına, 'sen katilsin' diyebilmiştir'' dedi.

Hükümet olarak önlerine çok engel çıkarılmaya çalışıldığını anlatan Arınç, şunları kaydetti:
''Çok tuzaklar kurdular. Biz ayağımızı sabit tuttuk. Allah'a dayandık, millete güvendik. Emaneti düşürmedik. Biz bombalar karşısında, Rabbibimize sığındık, sadece Allah'tan korktuk. Bugün, 12 Eylül'ü yapanlar, 28 Şubat'ı yapanlar, yargılanıyor. Hakkını görecek, cezasını bulacaklar. Bundan sonra kimse halkın seçtiğini darbeyle, hileyle düşürmeyi aklından geçiremeyecek.''

Güncelleme Tarihi: 29 Haziran 2012, 17:20
YORUM EKLE

banner47