banner51

'Çuval Geçirilmesi Amerika'ya Bir Uyarı'

İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Türkiye Gençlik Birliği (TGB) üyeleri tarafından Amerikan askerlerinin başına çuval geçirilmesiyle ilgili, "Amerika’nın Türkiye’de içimizi karıştırdığı, bölücü terör örgütünü açıkça desteklediği koşullarda bu çuval geçirilmesi olayını, 2003 yılında Süleymaniye’de askerimizin başına çuval geçirilmesine bir cevap olarak görmeyip, önümüze baktığımız zaman Amerika’ya bir uyarı bu" dedi.

'Çuval Geçirilmesi Amerika'ya Bir Uyarı'
İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Trakya turu kapsamında Edirne’nin Keşan İlçesi’nde konferans verdi. Konferans öncesi düzenlenen kahvaltıda basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Perinçek, geçen Çarşamba günü Karadeniz’de yapılan NATO tatbikatından dönen ve İstanbul Sarayburnu’nda demirli bulunan 71 bordo numaralı USS ROSS adlı ABD savaş gemisinin askerlerinin başına TGB üyeleri tarafından çuval geçirilmesi olayıyla ilgili değerlendirmede bulundu. Doğu Perinçek olayı gerçekleştiren gençleri kutladığını belirterek şöyle dedi:
 
"Tam zamanında Türkiye’nin çok kritik bir sorunuyla ilgili olarak bu eylemi başardılar. Amerika Birleşik Devletleri artık gizlemiyor, PKK’ya silah veriyor, PKK’yı destekliyor. Hatta ’Ortadoğu’da ki müttefikim artık Türkiye değildir, Kürtlerdir, Kürdistan’dır.’ Hatta daha da ileri gidiyor ’Müttefikim PKK’dır’ diye açıklamalarda bulunuyorlar ve bu bütün dünyanın gözü önünde oluyor. Okullar ateşe verildi. Mehmetçiğimiz Hakkari’de vuruldu kahpece arkadan. Diyarbakır’da yine astsubayımız vuruldu. Mehmetçiğe sıkılan bu kurşunlar Amerika’dan, askerimize, polisimize sıkılan kurşunlar Amerika’dan. Amerika dikkat ediniz çok önemli bir uyarı geldi, Genelkurmay Başkanı bir açıklama yaptı. ’Türkiye’de kalkışmalar olabilir, hazır olmalıyız bu kalkışmalara’ şeklinde. Amerika’nın yine bunu kışkırttığını yine Genelkurmay Başkanı söyledi. O bakımdan Amerika’nın Türkiye’de içimizi karıştırdığı, bölücü terör örgütünü açıkça desteklediği koşullarda bu çuval geçirilmesi olayını, 2003 yılında Süleymaniye’de askerimizin başına çuval geçirilmesine bir cevap olarak görmeyip önümüze baktığımız zaman Amerika’ya bir uyarı bu.
 
İP Genel Başkanı Doğu Perinçek, ilçedeki bir düğün salonunda ülkenin genel sorunlarıyla ilgili konferans verdikten sonra Keşan’dan ayrıldı.
Güncelleme Tarihi: 16 Kasım 2014, 15:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER