'Çözüm Süreci 6-7 Ekim'de Sıkıntıya Girdi'

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, çözüm sürecinde, dağdaki teröristin silahıyla şehre inmesini kabul etmeyeceklerini belirterek, "Şuanda çözüm süreci 6-7 Ekim olaylarıyla sıkıntıya girdi" dedi.

'Çözüm Süreci 6-7 Ekim'de Sıkıntıya Girdi'
Karabük’ün Eflani İlçesi’nde partisinin İlçe Başkanlığı Kongresi’nde konuşan Şahin,  Türkiye’nin her yerinin barış adası haline gelmesini istediklerini, çözüm sürecindeki amaçlarının bu olduğunu vurguladı. Şahin, "Çözüm sürecindeki amaç dağdaki teröristin silahıyla şehre inmesi, şehirde faaliyet göstermesi falan değildir bunu kabul etmeyiz. Şu anda çözüm süreci 6-7 Ekim olaylarıyla bir sıkıntıya girdi. Ama şimdi yeniden değerlendirmeler yapıldı. İnşallah biz bu süreci tamamlayarak ülkemizi terör sorunundan kurtaracağız" diye konuştu.
 
Ahmet Yesevi’nin, "’Güçlüyken kavgadan vazgeç. Yoksulken başkalarına da ver" sözünü hatırlatan Mehmet Ali Şahin, "İşte bizim felsefimizde bu yatar. O nedenle biz AK Parti iktidarı döneminde savunma sanayimizi güçlendirdik. Savunma sanayimizde ihtiyaç duyulanların sadece yüzde 20’si yerliydi biz iktidara geldiğimizde. Şimdi ise yüzde 55’i aştı" dedi.  Ankara’da yapılan Cumhuriyet Bayramı törenlerinde hipodromda geçen askeri araçların üzerinde çoğu kez ’Made in USA’ yazmasına çok üzüldüğünü anlatan Şahin, "İnşallah önümüzdeki törenlerde önümüzden geçen tankların, tüfeklerin, araçların üzerinde ’Made in Türkiye’ yazacak" diye konuştu.
 
Mehmet Ali Şahin, kongreden sonra Kadınlar 2’nci Ligi takımlarından Ovacık Gençlik Spor Bayan Futbol Takımı ile Nusaybin Gençlik Spor Bayan Futbol Takımının maçını izledi. Fatih Terim’in A-Milli Futbol Takımı’nda devşirme planını devreye sokacağıyla ilgili iddiaların sorulması üzerine Şahin, "Bunun bir iki tane örneği oldu. Milli takımda iyi de oynadılar. Şu anda böyle bir devşirme diyebileceğimiz futbolcumuz yok. İlk düşüncem kendi çocuklarımızın milli formayı giymesidir. İstiklal Marşı’nı da söyleyebilecek çocuklarımızın milli formayı giymelerini arzu ederim. Sayın Terim’in bu önerisini biraz ihtiyatla karşılıyorum" karşılığını verdi.
 
Şahin, bazı yerel gazetelerde, "Belediye Başkanı Mustafa Dursun’un çabaları sonuç verdi. Ovacık Meslek Yüksek Okulu’na kavuşuyor" başlıklı haberi okuduktan sonra, "Bütün bu çalışmalardan hiç haberi bile yoktur. Merkezi hükümetin bir takım hizmetlerinden yararlanarak Ovacık’ta millete vaat ettiklerini unutturamazsın sayın başkan. Sen, önce seçimlerden vaat ettiklerini bir bir yapmaya başla. Merkezi hükümet olarak bizim yaptıklarımızı kendin yapıyormuş gibi gösterirsen etik açıdan bu iş doğru olmaz. Siyasi etik diye bir şey var. Bu bizim projemiz. Belediye’nin bir yatırımı değil ki. Merkezi hükümetin Mehmet Ali Şahin’in Ovacık’a sponsor bularak kazandırmaya çalıştığı Meslek Yüksek Okulu’nu ’ben yaptım’ diye ortalıkta dolaşırsan bizim nezdimizde itibarın olmaz. Sayın başkana bir büyüğü olarak tavsiyem, seçimlerde ne vaat etmişsen belediye olarak onları yapmaya çalış. Onları yap biz de seni tebrik edelim. Belediye’nin görevi başka, merkezi hükümetin görevi başkadır. ’Ben belediye başkanıyım, merkezi hükümeti de burada ben temsil ediyorum’ diyemezsin. Böyle bir hakkın yok" dedi.
Güncelleme Tarihi: 16 Kasım 2014, 18:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER