Çiçek, Başkanlık Sorusunu Cevapladı

TBMM’nin 24’üncü Dönem Başkanı, AK Parti Ankara Milletvekili Cemil Çiçek, Başkanlık sistemiyle ilgili soru üzerine, "Bir şeyi olduğundan fazla konuşmanın faydası olmaz. Yarın meclis açılacak, yemin edilecek 26. dönem başlayacak, inşallah ülkemize hayırlı hizmetler için iyi bir dönem olsun, bunu temenni ediyoruz" dedi.

Çiçek, Başkanlık Sorusunu Cevapladı
Seçmenlerine teşekkür ziyareti için Ankara’nın Kazan İlçesi’ne gelen, Belediye Başkanı Lokman Ertürk’ü makamında ziyaret eden Cemil Çiçek’e Ak Parti İlçe Başkanı Ali Yıldıztepe ve yönetim kurulu üyeleri eşlik etti. Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Çiçek, ilçeleri ve parti örgütlerini ziyaret ettiklerini, seçimde gösterdikleri çaba için teşekkür ettiklerini belirterek, "Milletimiz hakikaten büyük bir olgunluk gösterdi. Demokraside ulaştığımız merhaleyi tüm Dünya’ya ispat etme imkanı oldu" dedi.
 
Türkiye’de 1 Kasım seçiminin çok zor koşullar altında geçtiğini herkesin kabul etmesi gerektiğini belirten Çiçek, "Fransa’daki terör olayını tüm dünya büyük bir dehşetle izledi, izliyor. Şüphesiz terörün her türlüsünü lanetliyoruz. Ama seçim sırasında Türkiye de bu acıları yaşadı. Terör ortamında bu seçimler gerçekleşti. Bu da tüm Dünya’nın takdir etmesi gereken bir husus ki, terör şartlarına rağmen Türkiye başarıyla 18’inci defa genel seçimi yapma imkanı buldu. Türkiye’yi değerlendiren, Türkiye demokrasisi ile ilgili rapor hazırlayanların, bunları açıkça görmeleri lazım. Bundan dolayı milletimize çok teşekkür ediyor, şükran duyuyoruz. Türkiye’nin iftiharı olan bir seçim gerçekleşmiş oldu. Şimdi sıra bizde" diye konuştu.
 
Antalya’da yapılan G-20 zirvesinin Türkiye’nin önemini göstermesi bakımından da önemli olduğunu belirten Cemil Çiçek, Türkiye’nin gelişmiş 20 ülkeden biri olduğunu ve zirveye ev sahipliği yaptığını ifade ederken, "Zirvenin mükemmeliyeti, katılım, Türkiye’nin önemini bir kez daha ortaya koydu. Doğrusu hükümetimiz de bu organizasyonu çok iyi yaptı, çok iyi gerçekleştirdi. Türkiye zaten son yıllarda çok büyük organizasyonlar yapabilecek kapasiteye sahip. Eminim ki şu ana kadar yapılan G-20 zirvelerinin de en mükemmeli Türkiye’de gerçekleşmiş oldu. Keşke Paris’teki terör olayı işin önemini gölgelememiş olsaydı. Buna rağmen inşallah tüm insanlığın hayrına güzel sonuçlar çıksın, onu temenni ediyoruz" dedi.
 
Çiçek, Türkiye’deki başkanlık sistemi ile ilgili tartışmaları hatırlatan gazetecilere, bunun bugün için konuşulacak bir konu olmadığını ifade ederek, "Senelerdir konuşuluyor. Konu, konuşanlar aynı. Böyle olunca bir şeyi olduğundan fazla konuşmanın faydası olmaz. Şimdi yapılacak iş, yarın Meclis açılacak, yemin edilecek, 26’ncı dönem başlayacak. İnşallah ülkemize hayırlı hizmetler için iyi bir dönem olsun. Bunu temenni ediyoruz" dedi.
Güncelleme Tarihi: 16 Kasım 2015, 17:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER