CHP'yi İzmir'in Torpil Listesiyle Vurdu!

CHP’li Haluk Koç’un geçtiğimiz Pazar canlı yayında açıkladığı ‘AK Parti’nin torpil listesi’ sonrası AK Parti İzmir Milletvekili Aydın Şengül CHP’yi ‘İzmir’in torpil listesi’ ile vurdu.

CHP'yi  İzmir'in Torpil Listesiyle Vurdu!
‘CHP’ye ve belediye başkanlarına yakın olanlar devlet memuru yapıldı’ iddiasıyla yaptığı yaptığı yazılı açıklamada şunları söyledi:
 
“Başkalarını suçlarken aynaya bakmak gerekir, kendi günahlarını başkalarında aramasınlar Etikten bahseden CHP, belediyelerdeki istisnai kadroları ahbap çavuş ilişişiyle doldurdu. CHP li belediye başkanları, samimi gerçekten o işi yapacak birçok kişi varken o kritere bakmadan atamalar yapıyor. CHP Lideri Kılıçdaroğlu kendisi SSK Genel Müdürlüğü döneminden bu tür kayırmalara alışkın olduğundan dolayı kendi ekibi de onu takip ediyor.  İzmir’de son 10 yılda bizim tespitlerimize göre CHP İzmir İl yönetiminde, İlçe yönetimlerinde, Gençlik Kollarında yer alan, CHP li Belediye Başkanlarının çok yakınları, istisnai kadrodan ataması yapılıp devlet memuru kadrosu verildi. Acaba bu listeye bizi suçlayan Sayın Koç, ne diyecek. Belediyelerin şirketlerine de çok sayıda partilin yerleştirildiğini de unutmayalım.”
 
Şengül son 10 yılda İzmir’de aralarında İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun yeğeni Hüsamettin Kocaoğlu’nun da bulunduğu listenin bir kısmı şöyle:
 
1 ESHOT- Hüsamettin Kocaoğlu (İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun yeğeni)
 
2 Çiğli - Bülent Bulut (Dönemin Çiğli Belediye Başkanı Ensari Bulut ‘un  kardeşi)
 
3 Çiğli-  İlknur Bulut  (Dönemin Çiğli Belediye Başkanı Ensari Bulut ‘un  yeğeni)
 
4 İzmir büyükşehir belediyesi - Güler Sezer( Bornova gençlik kolları başkanı ve  İzbeton Genel  Müdürü Hüseyin Sezer’in eşi)
 
5 Karabağlar - Sinan Baydar (Konak gençlik kolları başkanı)
 
6 Menemen - Ahmet Taylan Kolat (Karşıyaka Belediyesi Eski Başkanı Cevat Durak’ ın koruması)
 
7 Karabağlar- Ceyhan Kayhan (CHP izmir gençlik kolları başkanı)
 
8 Bornova - Hüseyin Hamamcılar  (CHP Bornova eski ilçe yöneticisi)
 
9 Konak - Mehmet Yunak  (CHP konak eski ilçe başkan Yardımcısı)  
 
Çeşitli dönemlerde istisnai kadrodan memur yapılan diğer kişilerin bir kısmı 
 
“İzmir Büyükşehir Ferhat Şirvan, Yusuf Öztürk, Özlem Başar Serin, Güler Sezer, Özge Mut, Menemen Güray Mete,  İzsu Ertan Dikmen, Karabağlar Hakan Gündüz, Bayraklı Gamze Eraslan, Buca Tolga Çobanoğlu, Bornova Hüseyin Hamamcılar, Karşıyaka Kezban Yıldırım, Konak Tulin Biçer Şahin,  Eshot Zeynep Özege, İZSU Fatma Taşkent,  Balcova Erdoğan Uyan, Bayraklı Çağla Önalan, Gaziemir Mehmet Tuncer”
 
Güncelleme Tarihi: 14 Aralık 2014, 12:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER