'CHP'nin Tavrını Millet Affetmeyecek'

AK Parti MKYK Üyesi ve İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya, AK Parti'nin TBMM'ye sunduğu dokunulmazlıkların kaldırılması ile ilgili anayasa değişikliği teklifinin CHP'yi yeni bir sınavla karşı karşıya bıraktığını söyledi.

'CHP'nin Tavrını Millet Affetmeyecek'
CHP'li milletvekillerinin önemli bir bölümünün AK Parti'nin dokunulmazlıkların kaldırılması ile ilgili önerisine destek vermeyeceklerini açıkladıklarını hatırlatan Kaya, "CHP yine bildiğimiz gibi. Dokunulmazlıkların kaldırılması ile ilgili düzenleme teklifimize en büyük itiraz, her ne hikmetse CHP'den geliyor. CHP Milletvekilleri Eren Erdem, Sezgin Tanrıkulu, Fikri Sağlar, Mahmut Tanal, Barış Yarkadaş, İlhan Cihaner, Hilmi Yarayıcı ve Mehmet Tüm'ün açıklamaları basına yansıdı. Bu milletvekilleri söz konusu düzenlemeye 'hayır' oyu vereceklerini söylüyorlar. Bunun böyle olacağı belliydi. CHP'nin içerisinde teröre destek verenlerle flört edenler olduğu aşikar. En son hep birlikte gördük, CHP Ankara Milletvekili Şenal Saruhan, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında Yüksekova'daki izlenimlerini anlatırken PKK'lı teröristler için "onlar terörist değil eylemci. Kendisine ısrarla sorulmasına rağmen, görüşünü bu şekilde ortaya koydu. Tabi daha teröriste terörist diyemiyorsunuz, teröre destek verenlerin dokunulmazlığının kaldırılmasına nasıl destek vereceksiniz. CHP içerisindeki terörle aralarına mesafe koyamamış milletvekillerinin geçmişten bugüne yaptığı açıklamaları saymakla bitiremeyiz. Terörist cenazesine katılanından tutun, teröriste şehit diyenlerine, teröriste eylemci nitelendirmesinde bulunanından PKK'nın medyasında boy gösterenlerine kadar ihaneti içselleştirmiş birçok isim gördük. Her zaman söylüyoruz, söylem ve eylemleriyle terörü cesaretlendirenlerden yerli ve milli bir duruş beklenemez. Ortaya çıkan bu durumun sorumlusu da, bugüne kadar teröre karşı net bir duruş sergileyemeyen, terörü kınamak yerine devleti suçlama yoluna giden Kemal Kılıçdaroğlu ve CHP üst yönetimidir" şeklinde konuştu. 
 
TERÖRE DESTEK VEREN BEDELİNİ ÖDER 
 
AK Parti'nin bu konudaki duruşunun gayet açık ve net olduğunu belirten Mahmut Atilla Kaya, "Dokunulmazlıkların kaldırılması ile ilgili imzalar Sayın Başbakanımız Ahmet Davutoğlu'nun imzasıyla, tüm milletvekillerimizin eksiksiz katılımlarıyla tamamlandı. AK Parti hesap vermekten hiç çekinmez. Her konuda tek bir vücut olarak duruşunu ortaya koyar. Ve özellikle AK Parti için mevzu terör olduğunda gösterilecek tavır, duruş ve tepki bellidir. Terörü cesaretlendiren, teröre gölge olan, milletimizin birlik ve beraberliğine kast eden eylemler içerisinde olan her kim varsa onun karşısına dikiliriz. Anayasanın vermiş olduğu dokunulmazlık zırhına sığınarak TBMM çatısı altında terör yardakçılığı yapanlar, PKK'ya ve YPG'ye sırtını dayayanlar hem tarih karşısında hem de hukuk çerçevesinde bunun bedelini ödeyeceklerdir. Milletimizin vicdanı müsterih olsun. CHP'nin terör yardakçısı bazı milletvekilleri yasama dokunulmazlığını yanlış anlamış gibiler. Zira anayasamızda tesis edilen dokunulmazlık, bir milletvekiline sınırsız suç işleme, sırtını terör örgütüne dayama, terör örgütüne silah taşıma, terör örgütlerine yardım ve yataklık etme özgürlüğü vermemektedir. Bu yapılanların bir bedeli vardır ve herkes yaptığının bedelini ödeyecektir. Aslında biz CHP'nin içerisinden çatlak sesler çıkmasına şaşırmıyoruz, zira çok endişeliler. Endişeliler, çünkü terör örgütünün siyasi uzantısı olan HDP ile her defasında ortak hareket ettiler. Endişeliler, çünkü kendileri terörle nasıl bir birliktelik kurduklarını çok iyi biliyorlar. Tabi, CHP'nin içerisindeki çatlak sesler onların sorunudur. HDP ile iç içe geçmiş milletvekilleri onların sorunudur. Bulduğun her fırsatta terörü cesaretlendiren eylemlerde bulunursan, kendi içindeki terör yardakçılarına bağımlı hale gelirsin. Terör yardakçıları CHP'yi teslim almıştır. CHP'nin bu zihniyetin esaretinden kurtulmasını ümit ediyoruz" dedi. 
 
Güncelleme Tarihi: 16 Nisan 2016, 13:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER