CHP'lilerden '17 Aralık' Eylemi

Amasya’da, CHP’liler 17 Aralık’taki ’yolsuzluk ve rüşvet’ operasyonun yıl dönümünü nedeniyle eylem yaptı. İl Başkanı Hüseyin Duran, "Türkiye tarihinin en büyük yolsuzluk operasyonunun ört bas edilmesini protesto amacı ile sokaktayız. Operasyonun üzerinden bir yıl geçti ama hiçbir yaptırım uygulanmadı" dedi.

CHP'lilerden '17 Aralık' Eylemi
 
CHP İl Başkanlığı tarafından parti binası önünde eylem düzenlendi. İl Başkanı Hüseyin Duran ve partililerin katıldığı eylemde adı yolsuzluklarına karıştığı iddia edilen 4 eski bakan ile ilgili açıklama yapıldı. İl Başkanı Hüseyin Duran, operasyonun üzerinden geçen bir yıllık süre içerisinde hiçbir yaptırımın yapılmadığını söyleyerek, "Bugün Türkiye tarihinin en büyük yolsuzluk operasyonunun ve ört pas edilmesini protesto amacı ile Cumhuriyet Halk Partililer olarak vatandaşlarımızın huzurundayız. Bugün bu memleketin parasını yiyenleri, tüyü bitmemiş yetimin hakkını yiyenleri protesto etmek için buradayız. Tüm vatandaşlarımıza şunu haykırmak istiyoruz. Tüm Türkiye Cumhuriyeti’ne şunu haykırmak istiyoruz. Bizler olduğu sürece Türkiye Cumhuriyeti’nde bu yolsuzluğu unutturmayacağız, peşini bırakmayacağız. Çünkü bizler bu vatanın gerçek sahipleriyiz, biz bu vatan için kanımızı, canımızı veren toplumlarız. Bizler Türkiye Cumhuriyetinde yaşanan son gelişmelerden gayri ciddi rahatsızız, şunu bilmelidirler ki yargıyı baskı altına alarak soruşturmalara izin vermeyenler, yargıya hükmederek bugün soruşturmaları kapatanlar hem ilahi adalet önünde hem de mutlaka bu halkın önünde hesap vereceklerdir" dedi.
 
14 Aralık operasyonuna da değinen İl Başkanı Duran, "Bunu iktidarın öç alma operasyonu olarak nitelendiriyorum. Bu kararlar suçlu varsa mutlaka hesabını vermelidir. Bu paralel olabilir, şu olabilir, bu olabilir. Ama Türkiye Cumhuriyeti’nde hiçbir suçlunun ört pas edilerek kapatılmasını istemiyoruz. Biz bir gazetenin de sabahın köründe baskın yapılarak, baskı yapılarak hiçbir gazetecinin gözaltına alınmasını da istemiyoruz" diye konuştu.
 
Partililer, ’17- 25 Aralık Haftası Yolsuzluk ve Rüşvetle Mücadele Haftası’ olsun yazılı tişörtler giydi.
Güncelleme Tarihi: 17 Aralık 2014, 14:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER