banner9

Chp'li Tezcan: Yolsuzluk Bizim Değil, Onların İşidir

CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan Aydın Büyükşehir Belediyesi’ne yönelik yolsuzluk iddialarıyla ilgili, "Yolsuzluğun kitabını yazanlar, Aydın halkına sunulan hizmeti engelleyemez" dedi.

Chp'li Tezcan: Yolsuzluk Bizim Değil, Onların İşidir
 
CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Aydın Milletvekili Bülent Tezcan yaptığı basın açıklamasında "Türkiye’nin sosyal belediyecilik alanında en başarılı belediyelerinden biri olan Aydın Büyükşehir Belediyesi’ne yönelik, masa başı operasyonlarla, havuz medyası aracılılığıyla yolsuzluk algısı oluşturulmak istenmektedir. Bu elbise, Cumhuriyet Halk Partili belediyelerimize uymaz" dedi.
 
AK Parti’nin Aydın milletvekillerinin yaptığı açıklamaları da eleştiren Tezcan, "İftira kampanyasına açıklamalarıyla destek veren AK Parti Aydın milletvekilleri de çok iyi bilirler ki; yolsuzluk bizim değil, onların işidir. AK Parti döneminde yolsuzluklarla ilgili Türkiye’nin geldiği tablo ortadadır. 2012 yılında Türkiye, Dünya Şeffaflık Örgütü’nün Yolsuzluk Algı Endeksi’nde 54’üncü sıradan, 2015 yılında 66’ncı sıraya gerilemiştir. Yolsuzluk ile medyanın kirli ilişkisi 17-25 Aralık operasyonlarında tape ortaya çıkmıştır. Aynı havuz medyası eliyle bu kez de Aydın Büyükşehir Belediyemize iftara kampanyası başlatılmıştır. Gizlilik kararı olmasına rağmen AYBEL A.Ş.’nin yöneticilerinin ve sorumlularının vermiş olduğu ifadelerin tutanakları havuz medyasında hızla yayınlanmıştır. Bu tutanakların, jet hızıyla kimler aracılığıyla servis edildiği de manidardır. Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin veremeyeceği hesap yoktur. Cumhuriyet Halk Partisi belediyeleri ’beytülmala el uzatanın elini kırarım’ diyen İsmet İnönü’nün geleneğinden gelmektedir. Bu inançla hizmetlerine devam edecektir. Yolsuzluğun kitabını yazanlar, Aydın halkına sunulan hizmeti engelleyemez" şeklinde konuştu.
Güncelleme Tarihi: 27 Nisan 2016, 21:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER