CHP'li Adaydan Pankart Tepkisi

CHP Kayseri Milletvekili ikinci sıra adayı İbrahim Bahçecioğlu, Başbakan ve AK Parti Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’nun mitingi nedeniyle, seçim bürosu binasındaki posterinin indirilmesine tepki gösterdi.

CHP'li Adaydan Pankart Tepkisi
Başbakan Davutoğlu’nun Kayseri mitingi nedeniyle, AKP İlçe Seçim İşleri’nce, Sahabiye Mahallesi Mete Caddesi üzerindeki CHP seçim bürosunun olduğu binada asılı parti posterinin indirilmesi için İlçe Seçim Kurulu’na başvuru yapıldı. İlçe Seçim Kurulu da posterin indirilmesi kararını aldı. Karara tepki gösteren CHP Kayseri Milletvekili adayı Bahçecioğlu, şunları söyledi:
 
"AKP’nin başvurusu ve yönlendirmesi ile seçim sürecinde üstelik tüm yasal mevzuata uygun asılmış parti bayraklarının ve posterimizin kaldırılması ne siyasi nezaket kurallarıyla, ne de hukukla bağdaşmıyor. Sayın Davutoğlu’nun daha önce düzenlenmesi planlanan ancak, Ankara’daki menfur terör saldırısı nedeniyle iptal edilen Kayseri mitingi öncesi, İl Başkanı Hüseyin Cahit Özden’i bizzat telefonla arayarak, siyasi nezaket çerçevesinde hassasiyetimi paylaştım ve ‘Bayrak ve afişlerimizin miting sürecinde kaldırılabileceğini’ bildirdim. Doğal olarak bu kez aynı siyasi nezaketi de onlardan beklerdim. Üzücü olan budur. Bizi direkt arayarak bu talebi aktarmış olsalardı, İlçe Seçim Kurulu’na, gece yarısı operasyonlarına gerek kalmazdı. Yapılan bu uygulama hukuksuzluktur, siyasi nezaketsizliktir."
 
Miting ardından, seçim posteri indirildiği yere tekrar asıldı.
Güncelleme Tarihi: 18 Ekim 2015, 10:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER