CHP'de PM ve YDK Üyeleri Seçilecek

KEMAL Kılıçdaroğlu’nun Genel Başkanlığa seçildiği CHP 36. Olağan Kurutay’ın 2’inci gününde Parti Meclisi (PM) ve Yüksek Disiplin Kurulu (YDK) üyelerinin seçimi yapılıyor. 

CHP'de PM ve YDK Üyeleri Seçilecek
 
Ankara Arena Spor Salonunda gerçekleşen CHP 36. Olağan Kurultayının ikinci gününde PM üyeliği ve YDK üyeleri seçilecek. Seçim öncesi spor salonun içerisi adayların pankartları ile donatıldı. Ayrıca adaylar salon içerisine stant kurarak afiş ve broşürlerini dağıttı. Bin 266 delegenin oy kullanması beklenen seçimde PM üyeliği için 575, YDK üyeliği için ise 103 kişi başvuruda bulundu. Yapılacak olan seçimde 52 PM üyesi doğrudan delegeler tarafından, 8 isim de Genel Başkan tarafından Bilim Yönetim ve Kültür Platformu (BYKP) üyeliği için gösterilecek ve doğrudan PM’ye girecek. 15 kişilik YDK üyelikleri için de oy kullanılacak. CHP lideri Kılıçdaroğlu’da 52 kişilik anahtar liste çıkaracak.
 
CHP LİDERİNİN 12 KİŞİLİK LİSTESİ DE BELLİ OLDU

Bizzat Kılıçdaroğlu’nun hazırladığı 12 kişilik listeden de en çok oyu alan 8 kişi PM’ye girecek. Delegelere resmen açıklanan Bilim Kurulu aday listesinde şu isimler yer alıyor…

CHP Genel Başkan Yardımcısı Lale Karabıyık, CHP PM üyesi Zeki Kılıçarslan, CHP İstanbul milletvekili Sibel Özdemir, PM üyesi  Burhan Şenatalar, KHK ile ihraç edilen akademisyen Yüksel Taşkın, Fethi Açıkel, sanatçı Onur Akın,  eski milletvekili Ayşe Eser Tanışoğlu, Ankara milletvekili Murat Emir,  akademisyen Yunus Emre, PM üyesi Ali Rıza Erbay ve CHP Niğde milletvekili Ömer Fethi Gürer.

LİSTELER SAVAŞI

500 kişilik çarşaf listesinin kesinlik kazanıp da, tüm PM adaylarının isimlerinin önüne bir “numara” gelmesinin ardından ise, gözler “anahtar listelere” çevrilecek. En çok merak edilen elbette, dün Genel Başkanlık seçimini kazanan Kemal Kılıçdaroğlu’nun listesi olacak. Ancak dünkü seçimi kaybeden, ancak 450’ye yakın oy alarak, delege nezdinde iddiasını sürdürdüğünü gösteren Muharrem İnce’nin ekibi de kendi “anahtar listesini” oluşturacak. Selin Sayek Böke ve İlhan Cihaner’in başını çektiği grubun da kendi anahtar listesini hazırlaması bekleniyor.

ADAYLARIN İSİMLERİNİ KABİNLERE YAZDILAR

Bu arada yapılacak olan seçim için salon ortasına oy kullanımı için kabinler oluşturuldu. Divan tarafından adayların isimlerinin okunduğu sırada aday olan bazı kişilerin yakınları tarafından kabin içerisinde afişlerin asıldığı ve isimlerinin yazıldığı görüldü. Oy kullanılacak kabinlerin çoğunda bazı adayların afişleri yer alıyor.

 
Güncelleme Tarihi: 04 Şubat 2018, 11:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER