banner51

CHP'de Parti İçi Muhalefet, İzmir'de Duvarlara Yansıdı

Cumhurbaşkanlığı seçiminde çatı aday yenilgisinin ardından CHP içinde ’Kılıçdaroğlu istifa’ söylemleri yükselirken, İzmir’de kentin işlek caddelerinin duvarlarına yazılan ’Umudumuz Metin Feyzioğlu’ yazısı dikkat çekti.

CHP'de Parti İçi Muhalefet, İzmir'de Duvarlara Yansıdı
Cumhurbaşkanlığı seçim sonucu, CHP içindeki muhalif seslerin daha da yükselmesine neden oldu. Çatı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu’na karşı çıkanlar, seçim sürecinde düşük dozda tuttukları eleştirilerini artırdı. Türkiye Barolar Birliği Başkanı olduktan sonra CHP Parti Meclisi üyeliğinden istifa eden Metin Feyzioğlu, çatı aday konusundaki eleştirilerini "Mucize arayışı" sözleriyle dile getirmişti.
 
İzmir’de kentin en işlek caddelerinde duvarlara, CHP’nin altı oklu ambleminin yanında ’Umudumuz Metin Feyzioğlu’ yazısı yazıldı. Kırmızı boyayla şablon kullanılarak yazılan CHP amblemli yazıların kimler tarafından yazıldığı öğrenilemedi. Çatı aday ülke genelindeki en yüksek oyu yüzde 58 ile İzmir’de almasına rağmen, özellikle Alsancak’ta yoğun olan bu kırmızı parlak yazının önünden geçenler durup, okudu.
 
Mayıs ayında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Danıştay’ın 146’ıncı kuruluş yıldönümü törenlerinde Feyzioğlu ile tartışmış ve salonu terk etmişti.
 
Güncelleme Tarihi: 12 Ağustos 2014, 12:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER