CHP'de Dört Fire Var

Kurultay öncesinde CHP'de sular ısınıyor. Kılıçdaroğlu Ege Bölgesi'nde 4 fire verdi.

Haber Merkezi

Kurultay sürecinin yaklaştığı Cumhuriyet Halk Partisi'nde, Ege Bölgesi'nin milletvekilleri İzmir İl Başkanlığı'nda basın toplantısı yaptı.

İzmir milletvekilleri öncülüğünde düzenlenen basın toplantısında, "Kılıçdaroğlu'nun yanındayız." mesajı verildi. Toplantıda açıklanan bildiriyi CHP İzmir Milletvekili Tacettin Bayır okurken, CHP'nin İzmir milletvekillerinden Kamil Okyay Sındır, Özcan Purçu, Atila Sertel, Murat Bakan ve Ali Yiğit de hazır bulundu. 

Bildiride imzası olan Egeli vekiller şöyle;

İzmir Milletvekilleri Musa Çam, Tacettin Bayır, Ali Yiğit, Murat Bakan, Zeynep Altıok, Selin Sayek Böke, Tuncay Özkan, Özcan Purçu, Zekeriya Temizel, Aytun Çıray, Atilla Sertel, Kamil Okyay Sındır, Balıkesir Milletvekilleri Ahmet Akın, Mehmet Tüm, Muğla milletvekilleri Akın Üstündağ, Ömer Süha Saldan Nurettin Demir, Aydın Milletvekilleri Hüseyin Yıldız, Afyon Milletvekikili Burcu Köksal, Denizli Milletvekilleri Kazım Arslan, Melike Basmacı Manisa milletvekilleri Özgür Özel, Tur Yıldız Biçer, Uşak Milletvekilleri Özkan Yalım,

İmzası olmayan 5 vekil 

Kılıçdaroğlu'na destek açıklamasında imzası olmayan 5 vekilden ilki, genel başkan adayı İzmir Milletvekili Mustafa Balbay. İzmir'den Balbay dışında fire verilmezken, imza atmayan diğer 5 vekilse şöyle; Aydın Milletvekili, Aydın Milletvekili Metin Ülkü Baydar, Manisa Milletvekili Mazlum Nurlu ve Balıkesir Milletvekili Namık Havutça 

Açıklamada şu ifadelere yer verildi;

"Halkımız son vekil seçimlerinde bunalım kaos çekincesiyle 6 ay önce cezalandırdığı AKP'yi 1 Kasım'da iktidar yaptı. Karşısına da ana muhalefet olarak partimizi koydu. Diğer partiler önemli kayıplar yaşadı, partimiz az da olsa oyunu arttırarak yerini korudu. AKP'nin ülke için hayati önemi olan iç ve dış sorunlar karşısında yanlış politikalarına en güçlü direnç noktası CHP olacaktır. Bizlere düşen bu direnç kalesini yıpratmadan güçlendirerek korumaktır. Seçimlerin hemen ardından daha birinci gün başlayan Genel Başkan değişiklik isteklerini gereksiz buluyoruz. Bu anlamda devam eden kongreler süreci tamamlanmalıdır. Partimizin kurultay delegeleri hangi dönemde seçildiklerine bakılmaksızın gereğini yapacaklardır. Önümüzdeki dönem bize düşen yılmadan bıkmadan doğruları halka anlatmaktır. Önümüzdeki olağan kurultayda varsa eksik kalmış politikaları gözden geçirerek belirlemek bu görevi yapacak ve örgütü canlı tutacak, daha dinamik genel merkez kadrolarını belirlemek olacaktır. Bizler Ege Bölgesi Milletvekilleri Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nun yanında olduğumuzu partililerimize ve kamuoyuna saygı ile duyuruyoruz."

TEZCAN DA DESTEK VERİYOR
 
CHP İzmir İl Başkanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na destek bildirisinde CHP Aydın Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan'ın adının yanlışlıkta listeye yazılmadığı belirtilerek, Tezcan'ın da Kılıçdaroğlu'na destek verdiği bildirildi.

 

Güncelleme Tarihi: 13 Kasım 2015, 12:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER