CHP'de Aşçı Yok, Yamağı Bile Yok!

Başbakan Ahmet Davutoğlu aşçılarıyla ünlü Bolu'da CHP'ye aşçı ile göndermede bulunarak, partisinin 12 yılda lezzetli bir yemek ortaya çıkardığını belirterek, "CHP'de malzeme zayıf, aşçı yok, aşçı yamağı bile yok" dedi.

CHP'de Aşçı Yok, Yamağı Bile Yok!
Ak Parti Ankara il kongresine katıldıktan sonra helikopterle Bolu'ya gelen Başbakan Ahmet Davutoğlu, burada da partisinin 17 Temmuz Spor Salonu'nda yapılan il kongresinde coşkuyla karşılandı. Salonda 'Biz iki adam sevdik biri usta, biri hoca' dikkati çekerken, Davutoğlu boynunda Boluspor atkısıyla kürsüye çıktı.
 
Ne zaman ruhunda dinlenme ihtiyacı olsa kendisini Tokad-ı Hayreddin'in ve Akşemseddin'in huzuruna atmak için Bolu'ya geldiğini anlatan Davutoğlu, "Bugün Ankara'da muhteşem bir kongre yaptık. Hacı Bayram-ı Veli'nin diyarından onun talebesi olan Akşemseddin'in diyarına bu dava bayrağını getirdik. Bolu bizim için bir sığınaktır, davamızın yükseldiği bu aziz belde hep kalbimizde, hep zihnimizde olacaktır. Hep dik duracağız, dünyanın bütün zalimlerine karşı Köroğlu gibi dimdik duracağız" dedi.
 
"HİÇBİR NAMERT BİZİM YÜRÜYÜŞÜMÜZÜ DURDURAMAZ"
 
Partili gençlerin 'Türk Kürt kardeştir, ayrım yapan kalleştir' sloganları üzerine Davutoğlu, "İşte Bolu'dan yükselen bu sesi bu milletin arasına fitne sokmaya çalışan herkes duysun, kulaklarının ta derinliğine kadar işlesin. Türk Kürt kardeştir ayrım yapan kalleştir" diye konuştu. Davutoğlu, Türk- Kürt, Alevi- Sünni ayrımına izin vermeyeceklerini belirterek, "Tek bir yürek olacağız, tek bir ses olacağız, tek bir nefes olacağız. İşte davamızın esası budur. Bunu engellemeye çalışanlar olacak. Köroğlu'nun dediği 'Tüfek icat oldu mertlik bozuldu.' Namertler çıkacak, bunu biliyoruz. Ne zaman milli birlik dediysek namertler çıktı, çıkacak. Bir takım kumpaslarla bizi arkadan hançerlemeye çalışanlar çıkacak ama Bolulular biliyor biz namertler karşısında mertliğin sembolü olmuş Bolu'dan haykırıyoruz; hiçbir namert bizim yürüyüşümüzü durduramaz" dedi.
 
CHP'DE AŞÇI YOK, AŞÇI YAMAĞI BİLE YOK
 
Bolu'nun aşçılarıyla ünlü olmasına da değinen Davutoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:
 
"Buradan siyasete bir geçiş yapmak istiyorum. İyi bir yemek için sadece malzeme yetmez, iyi bir aşçı da lazım. Malzeme ne kadar iyi olursa olsun, aşçı iyi olmadı mı yemeğin ya tuzu eksik olur, ya da herhangi bir unsuru. 90'lı yıllarda, coğrafya aynı, malzeme aynı, insan unsuru da aynı, birilerini ithal etmedik aynı insan, 90'lı yıllarda Türkiye namerde muhtaçtı, muhtaç. Bu namert karşısında başı eğilmeyen aziz milletimiz IMF'den borç alan, borç için kapıda bekleyen başbakanlar, bakanlar gördü. 2 binli yıllarda ne oldu? Değişen şu malzeme aynı ama aşçı değişti. Sayın başbakanımız liderliğinde Ak Parti kadroları geldi ve o zaman Türkiye'nin kaderi değişti. Sonra sayın başbakanımız milletin oylarıyla cumhurbaşkanı makamına geldi. Ve emaneti yeni Türkiye'nin başbakanı şerefine nail olan bendenize tebliğ etti. İşte 12 yıl içinde nasıl bu malzemeden çok lezzetli bir yemek çıkmışsa, önümüzdeki yıllarda da o lezzetli yemeği yapacak Ak Parti'nin yetenekli, ehil aşçıları işbaşında olacak. Bir de CHP'ye bakalım. Malzeme zayıf, aşçı yok, aşçı yamağı bile yok."
 
ŞİŞLİ'Yİ BİLE İDARE EDEMİYORLAR
 
Şişli Belediyesi'ndeki çekişmeye dikkat çekerek, CHP'nin Şişli'yi bile idare edemediğini ileri süren Davutoğlu, "Biz bütün Türkiye'yi planlarken, bütün Türkiye'yi karış karış dolaşırken, onlar bir ilçeyi bile idare edemiyorlar. Yalova'da ağaçlar kesiliyor, Kılıçdaroğlu'na soruyorsunuz 'Ben ağaç kesilmesine karşıyım ama haberim yok'" diyor. Malzeme bozuk, aşçı yok" dedi.
 
Ne zaman darbe lafı geçse arkasında CHP'nin olduğu suçlamasında bulunan Davutoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:
 
"Ben Meclis'te 'siz darbecisiniz' dediğim de darıldılar, gücendiler. Ne zaman darbe lafı geçse arkasında CHP vardır. Biz darbelerin vesayetin kökünü kazıdık, inşallah bu topraklarda bir daha milli irade dışında kimse hükmedemeyecek, kimse milletten almadığı bir gücü kullanamayacak. Baktılar ki biz darbelerin kökünü kazıdık ama darbe kanlarında var ya Şişli Belediyesi'nde kendi aralarında darbe yapmaya kalktılar. Ayrıca baktılar darbe dönemi bitti vesayetlerin peşine düştüler. Bir CHP milletvekili '30 Mart seçimleri öncesinde paralel yapıyla işbirliği yaptık, hata yaptık' dedi. Şimdi Kılıçdaroğlu'nun cevap verme vakti. Soru sorma değil, hesap verme makamında 30 Mart'tan önce paralel yapıyla işbirliği yaptınız mı yapmadınız mı? Yaptıysanız ne verdiniz, ne aldınız. Kılıçdaroğlu ne verdin paralel yapıya, ne aldın? Bu ilişkileri ortaya çıkartacağız."
 
Davutoğlu, CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun yakınlarını SSK'da işe aldığını da ileri sürerek, "Bir televizyon programında 'Benim yakınlarımdan 7 kişi bile girmiş olsa ben istifa etmeye hazırım' demişti. Bugün isimler yayınlandı. Amca oğlu, dayı oğlu, teyze oğlu her türden akrabasının kendi genel müdürlüğü döneminde SSK'ya girdiği belgelendi. Bu sorulara cevap verme vakti" diye konuştu.
 
Konuşmasında evlendikten sonra ilk tatilini Abant'ta yaptığını belirten Davutoğlu, "Bolu'yu kültür, turizm ve gelişim bölgesi ilan ediyoruz. Dünyanın her yerini geziyoruz. Alp'ler Bolu'dan Abant'tan güzel değil. Turizmin gözbebeği haline getireceğiz Bolu'yu" dedi.
 
Güncelleme Tarihi: 21 Aralık 2014, 18:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER